Dlaczego wczasy odchudzające warto spędzić właśnie w górach?

Istnieje wiele różnych sposobów na odchudzanie, ale bardzo trudno stwierdzić, który z nich byłby naprawdę skuteczny. Czasami natomiast największym utrudnieniem bywa brak motywacji. Jak więc ją sobie przywrócić? Z tym zadaniem świetnie radzą sobie wczasy odchudzające w górach, które wszystkich potrafią zachęcić do zdrowszego i aktywniejszego życia.

Specyfika wczasów odchudzających

Mimo iż na utratę masy ciała największy wpływ ma dieta, wczasy odchudzające nie koncentrują się wyłącznie na niej. Jest ona oczywiście ich nieodłącznym elementem, ale zawsze zostaje wsparta aktywnością fizyczną, która potrafi szybko wygenerować ujemny bilans kaloryczny. A co to dokładnie oznacza?

Za sprawą wzmożonego wysiłku fizycznego organizm traci więcej energii w stosunku do tej, którą otrzymuje wraz z pożywieniem. Musi więc skądś ją pobierać, tak więc zwraca się w kierunku swoich zapasów. Zaczyna używać nagromadzonej tkanki tłuszczowej do produkcji dodatkowej energii. Efekt jest prosty. Waga zaczyna spadać.

Dlaczego wczasy odchudzające warto spędzić właśnie w górach?

Powód jest prosty. Największą wartością gór są w końcu wysokie walory przyrodnicze, które potrafią przerodzić się w dodatkową motywację do zadbania o samego siebie. Nie bez powodu wczasy odchudzające w górach organizowane są właśnie w takim otoczeniu. Sprzyja ono powrotom do własnego wnętrza. A motywacji trzeba szukać zawsze w sobie, nigdy na zewnątrz.

Nikt nie jest natomiast w stanie skoncentrować się na odchudzaniu, jeżeli jego umysł zaśmiecają tysiące myśli, a organizm przebywa w ciągłym chronicznym stresie. Góry pozwalają się wyciszyć. Pomagają spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej strony.

Dla kogo taki urlop będzie dobrym sposobem na odchudzanie?

Na pewno dla tych osób, które z uwagi na bezustanną pracę i inne obowiązki w swoim codziennym życiu nie mają czasu na to, by na poważnie zająć się swoim zdrowiem. Za sprawą wczasów odchudzających w górach uzyskają potrzebną im motywację. Po powrocie do domu z powodzeniem będą kontynuować przygodę ze zdrowym i aktywnym trybem życia.

Wakacje w górach przypadną też do gustu tym, którzy na co dzień lubią być w ruchu, ale z powodu kiepskiej diety nie potrafią schudnąć. Na turnusie dalej będą zajmować się sportem, a przy okazji nauczą się zasad zdrowego żywienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.