Jaką wybrać szlifierkę magnetyczną?

Nowoczesne szlifierki magnetyczne doskonale nadają się do szlifowania nie tylko poziomych, ale również i pionowych wyprofilowanych powierzchni. Największą zaletą opisywanych szlifierek jest oczywiście zintegrowana głowica szlifierska i wysoka sztywność. Do największych atutów można śmiało zaliczyć również niespotykaną dokładność.

Dlaczego warto?

Szlifierka magnesowa zazwyczaj jest niewielkich rozmiarów, a co najważniejsze bardzo mało waży. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nawet osoby początkujące nie będą mieć problemu z ich obsługą. Dzięki prostej konstrukcji nie ma także problemu z regularną konserwacją. Godne uwagi są przede wszystkim urządzenia z centralnym automatycznym smarowaniem na wszystkich powierzchniach ślizgowych.

Po nowoczesne szlifierki magnesowe sięgają przede wszystkim te osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie wysoki komfort pracy i niespotykaną precyzję. Profesjonalny sprzęt zapewnia efektowną obróbkę nawet bardzo nietypowych elementów. Największy komfort pracy zapewnia automatyczny pionowy dosuw siłownikiem, który najczęściej sterowany jest przez PLC Siemens.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli bardzo często korzystamy z szlifierki magnesowej to najlepiej postawić na modele, które zaprojektowane są do ciągłej pracy przy bardzo szybkiej prędkości. Wysoki komfort pracy zapewni nie tylko cicha praca, ale również bardzo niska emisja ciepła.

Warto wspomnieć także o tym, aby zwrócić uwagę na wysoką jakość stołu roboczego. Wynika to oczywiście z tego, że musi poradzić on sobie nawet z obróbką bardzo ciężkich materiałów.

Jeżeli chodzi o wielkość szlifierki to ma ona bezpośredni wpływ na maksymalne wymiary przedmiotów, które można swobodnie obrabiać. Przy większych urządzeniach ograniczyć można częste zmiany położenia danego przedmiotu na stole maszyny.

Co powinna posiadać dobra szlifierka magnesowa?

Profesjonalna szlifierka magnesowa powinna posiadać niezawodny uchwyt elektromagnetyczny i specjalny demagnetyzator uchwytu elektromagnetycznego. Bardzo ważną rolę odgrywa także dodatkowy zbiornik chłodziwa z filtrem magnetycznym.

Producenci nowoczesnych szlifierek magnesowych dołączają do swoich urządzeń wyciąg pyłu i precyzyjne imadło. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście urządzenia na które udzielana jest wieloletnia gwarancja producentów.

Szlifierki magnesowe dostępne są w ofercie TOP Poręba