Oddajemy niepotrzebne kartony i folie – jak i gdzie?

Duża ilość kartonów, zalegająca na magazynach, musi zostać poddana recyklingowi, stąd ważne jest szybkie i skuteczne funkcjonowanie firm oferujących odbiór folii i makulatury. Na polskim rynku znajdziemy ich bez liku. Większość z nich rozsiana jest po wielu miejscowościach, często oferując także usługi związane ze skupem metali i złomu.

Co wchodzi w skład tzw. makulatury, a czym są folie podlegające recyklingowi?

Warto wiedzieć jakie tworzywa i produkty zaliczają się do makulatury. Niektóre papierowe przedmioty, mimo że z pozoru wydają się być makulaturą, wcale nią nie są. Zwróćmy zatem uwagę na to, co najchętniej przyjmują firmy zajmujące się odbiorem folii i makulatury. Jeśli posiadamy stare kartony po sprzętach elektronicznych, zbiorcze paczki z produktami sklepowymi czy duże kartonowe pudła, to z pewnością możemy je zaliczyć na poczet makulatury. Podobnie będzie z gazetami, ulotkami i książkami.

Czy wszystko, co papierowe podlega recyklingowi?

Niektóre laminowane i ozdabiane broszury, mimo że będą wykonane w dużej mierze z papieru, nie będą mile widziane przez firmy zajmujące się odbiorem folii i makulatury. W przypadku folii mamy nieco większy margines błędu, ponieważ do nich będzie zaliczać się wiele rodzajów worków, okryć wykonanych z tworzyw sztucznych. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące posiadanych przedmiotów i ich możliwości ich zdeponowania, powinniśmy zasięgnąć rady u źródła. Firmy zajmujące się skupem tworzyw i metali chętnie odpowiedzą na nasze pytania. Każda osoba, która dzwoni, jest traktowana jak potencjalny klient, zatem z pewnością uzyskamy pomocnej rady.

Jeśli nie oddanie w dedykowanym punkcie, to gdzie? Sposoby na pozbycie się zalegających kartonów i folii

Nie z każdym bagażem będziemy w stanie dostać się do określonego punktu odbioru. Duże folie i ogromne kartony mogą okazać się niemożliwe w przetransportowaniu. Nie każdy przecież posiada kontener, aby móc wywieźć wielkogabarytowe odpady. Jeśli chcemy, aby ktoś zainteresował się posiadanymi przez nas odpadami, wypadałoby przeszukać takie portale internetowe, na których możliwe jest wystawianie ogłoszeń. Osoby, które oferują odbiór folii i makulatury dysponują zazwyczaj własnym transportem, w związku z czym odpada nam konieczność dojeżdżania z problematycznym bagażem do celu. Stawki za deponowanie materiałów podlegających recyklingowi nie zwalają z nóg. Wszystko zależy od tego, ile tych „śmieci” posiadamy.