Profesjonalne alkomaty bezustnikowe, czyli „świeczki”

Pomiary zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu są zazwyczaj przeprowadzane przez policję oraz armię. Jednak obecnie z tej możliwości bardzo chętnie korzystają również przedsiębiorcy, ze szczególnym uwzględnieniem firm transportowych, produkcyjnych, budowlanych, a także placówek medycznych. Dla zachowania bezpieczeństwa pracy w firmie powinien znajdować się co najmniej jeden profesjonalny alkomat.

Nowoczesne „świeczki” idealne dla służb mundurowych i przedsiębiorców

Tradycyjne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest powoli wypierane przez AlcoBlow alkomat bezustnikowy. Jest to innowacyjny sprzęt, który pozwala na wykonanie szybkiej kontroli bez bezpośredniego kontaktu osoby badanej z jego powierzchnią. Alkotestery AlcoBlow ze względu na swój podłużny kształt oraz sposób wdmuchiwania powietrza są nazywane „świeczkami”. Ich dużą zaletą jest bardzo krótki czas pomiaru, czyli tylko 5 sekund.

Tryby działania alkomatu AlcoBlow

AlcoBlow alkomat bezustnikowy posiada dwa programy działania. Pierwszą funkcję stanowi tryb aktywny. Pozwala on na pobranie próbki podczas wykonania silnego wydechu przez osobę badaną. Należy pamiętać, że Alcoblow opinie wskazuje jedynie, czy w wydychanym powietrzu znajduje się, lub nie, alkohol. Nie mierzy natomiast ilości promili, w związku z czym pokazany przez niego wynik nie stanowi podstawy do ukarania. W momencie, kiedy „świeczka” wykryje alkohol w wydychanym powietrzu, zatrzymana przez policję lub inne służby mundurowe, osoba jest kierowana na badanie tradycyjnym alkomatem z ustnikiem.Drugi program działania AlcoBlow stanowi tryb pasywny. Uruchamiany jest on przyciskiem Passive i pozwala na wykonanie pomiaru w przypadku osoby nieprzytomnej, odmawiającej wykonania badania lub agresywnej. Dość często wykorzystują go służby celne w celu weryfikacji zawartości pojemników, jeśli zachodzi podejrzenie przemytu alkoholu.

Koszt alkomatu AlcoBlow

Alcoblow cena wynosi około 1400 – 1500 PLN. Jednak należy pamiętać, że koszty eksploatacji tego urządzenia są bardzo niskie. Nie ma potrzeby zakupu ustników, a 4 baterie AA wystarczają na około 5000 pomiarów. Dodatkowo wydatek na alkomat może zostać wpisany w koszty przychodu, zatem alcoblow cena dla przedsiębiorcy spada do minimum.