Wybieramy alkomat – który będzie najlepszy?

Każdy kierowca, któremu zdarza się sporadycznie pić alkohol powinien zaopatrzyć się w dobry alkomat. Dlaczego? Niekiedy jest tak, że przyjeżdżamy na imprezę samochodem, a następnego dnia chcemy wrócić nim do domu. Jeśli piliśmy alkohol i nie jesteśmy przekonani do końca o swojej trzeźwości alkomat może rozwiać te wątpliwości. Oczywiście wybór alkomatów jest ogromny, na rynku dostępne są alkomaty profesjonalne, alkomaty jednorazowe i takie, które można dostać już za 200 złotych. Jaki wybrać, aby był naprawdę użyteczny?

Dobry producent to podstawa

Tak, jak każde urządzenie elektroniczne, tak też alkomat może być słabej jakości. Pamiętajmy, aby zwracać szczególną uwagę na jakość produkt oraz producenta. Chociaż urządzenia od renomowanych producentów będą z pewnością dużo droższe, to jest to inwestycja na lata, inaczej, niż w przypadku urządzeń za kilkadziesiąt złotych. Jeśli nie chcemy inwestować w profesjonalny alkomat, lepiej w przypadku niepewności, co do stanu swojej trzeźwości wybrać się po prostu na komisariat. Alkomat policyjny cena jest bardzo precyzyjny i dokładny, dlatego wykaże czy możemy prowadzić samochód, czy też nie. Można kupić alkomat policyjny cena na własny użytek, choć w tym wypadku trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu tysiąca złotych.

Decydując się na zakup alkomatu, warto sprawdzić opinie w internecie, dowiedzieć się ile dane urządzenie ma gwarancji. Alkomaty profesjonalne będą mieć wysoką cenę, ale też długą gwarancję, co świadczy o ich niezawodności.

Dla kogo alkomat?

Alkomat na pewno przydaje się w firmach transportowych, wszędzie tam, gdzie pracownik musi przemieszczać się samochodem. W tym wypadku profesjonalny alkomat będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest precyzyjny. Jeżeli chcemy kupić takie urządzenie, aby sprawdzać swoją trzeźwość po zakrapianej imprezie, to wystarczy tańszy model na przykład taki za 300-500 złotych. Wśród alkomatów na uwagę zasługują takie marki jak AlcoSense Excel, AlcoSense Pro, AlcoForce XS, Promiler AL-9000, czy AlcoForce Cobra. Wybór jest ogromny także każdy powinien znaleźć alkomat, który będzie dobry jakościowo, ale też przystępny cenowo. Pamiętajmy, że nie wolno pod żadnym pozorem wsiadać do samochodu i go prowadzić, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy mamy alkohol we krwi, czy już całkowicie wytrzeźwieliśmy.