Zastosowanie opraw oświetleniowych

Oprawy oświetleniowe mogą mieć różne zastosowanie. Mogą pełnić funkcję oświetlenia głównego, jak i oświetlenia punktowego. Dostępne dziś na rynku produkty mogą także być montowane w wielu różnych pomieszczeniach. Oprawy oświetleniowe znajdą zastosowanie w domach, biurach czy hotelach. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje opraw można dziś wyróżnić na rynku.

Oprawy stropowe

Oprawy stropowe montowane są w sufitach podwieszanych w postaci małych oczek oświetleniowych. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i bardzo estetyczne. Oprawy stropowe mogą być montowane jako oświetlenie punktowe, jak i główne. W tym drugim przypadku pamiętać należy o ich równomiernym rozlokowaniu.

W domach oprawy stropowe najczęściej montowane są w salonach, łazienkach oraz kuchniach. Mają jednak swoje zastosowanie także w hotelach, restauracjach czy gabinetach kosmetycznych. Każdy producent opraw oświetleniowych podkreśla ich estetykę oraz elegancję.

Oprawy schodowe

Jak można się domyślić, oprawy schodowe służą do oświetlania ciągów komunikacyjnych. Mowa tu głównie o schodach oraz korytarzach. Stosowane są zarówno w domach, jak i biurach, hotelach czy na klatkach schodowych. Oprawy schodowe zwiększają bezpieczeństwo poruszania się w pomieszczeniach, w których są zamontowane.

Co ciekawe, niejeden producent opraw oświetleniowych poleca oprawy schodowe także jako dodatkowe podświetlenie ścian w różnych pomieszczeniach. Pozwala to na stworzenie intymnego i niezwykłego klimatu w pomieszczeniu. To dobre rozwiązanie choćby w przypadku salonu.

Oprawy meblowe

Tego typu oprawy oświetleniowe bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni. Pozwalają na lepsze oświetlenie mebli kuchennych, dzięki czemu kuchnia staje się praktyczniejsza i bardziej funkcjonalna.

Oczywiście nie oznacza to, że oprawy meblowe znajdują swoje zastosowanie jedynie w kuchni. Rozwiązanie to można zastosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest doświetlenie przestrzeni roboczej. Dobrym przykładem może być choćby garaż lub warsztat. Dzięki oprawom meblowym wiele czynności wykonywać można wygodniej i w większym komforcie.