Dlaczego warto wybrać plastikowe palety?

Plastikowe palety używane są obecnie nie tylko i wyłącznie w logistyce, ale również branży transportowej. Najważniejszym zadaniem tego produktu jest odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru, by dotarł we właściwe miejsce w nienaruszonym stanie. Należy także mieć świadomość, że możemy wyróżnić palety drewniane oraz z tworzyw sztucznych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że plastikowe palety z roku na rok coraz bardziej wypierają swój drewniany odpowiednik. Jakie są zatem zdecydowanie największe zalety plastikowych palet?

Do czego stosowane są palety z tworzyw sztucznych?

Palety plastikowe, a po słowacku plastové palety w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane są jako środki zabezpieczające produkty podczas transportu. Omawiany produkt nie cieszy się zainteresowaniem tylko i wyłącznie w Polsce, warto bowiem podkreślić, że na rynku słowackim plastové palety 1200×800 również zyskują na popularności w porównaniu do palet drewnianych. Produkty dostępne są obecnie na rynku nie tylko w różnych kształtach, ale również w różnej wielkości.

Czy palety plastikowe są ekologiczne?

Zdecydowanej większości ludzie wydaje się, że plastikowe palety są zdecydowanie bardziej szkodliwe w porównaniu do drewnianych odpowiedników. Nie wszyscy jednak biorą pod uwagę fakt, że palety plastikowe są recyklingowane w 100%. W przypadku, gdy dana paleta ulegnie zniszczeniu możliwe jest bowiem jej całkowite przetworzenie. Zostanie zatem stworzony z niej zupełnie nowy produkt. Plastik jest ponadto odporny na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne.

Jaka jest cena palet plastikowych?

Trzeba mieć świadomość, że koszt związany z zakupem palety plastikowej będzie znacznie wyższy w porównaniu z zakupem drewnianej palety. Warto zdawać sobie sprawę, ze na jedną paletę trzeba przeznaczyć około 150 złotych. Z kolei drewniane palety można kupić już za 10 złotych. Nie jest to oczywiście równoznaczne, że nie opłaca się inwestować w palety z tworzyw sztucznych. palety plastikowe są bowiem przede wszystkim trwalsze w porównaniu do swojego drewnianego odpowiednika. Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że użytkowość palet plastikowych może wynosić nawet 10 lat.

Możliwość zabezpieczenia przed kradzieżą

Trzeba koniecznie podkreślić, że obecnie jest możliwość zamówienia palet plastikowych praktycznie w dowolnie wybranym kolorze. Produkt może zawierać także logo wybranej firmy. Produkt jest także świetnym zabezpieczeniem przed kradzieżą oraz wykorzystaniem przez inne osoby.