Kiedy wybrać paletę plastikową, a kiedy drewnianą?

Palety są nieodzownym elementem przemysłu. Ułatwiają transport oraz magazynowanie towarów. Kiedy niezbędne są palety drewniane, a kiedy korzystniej jest zakupić palety z tworzyw sztucznych?

Europalety drewniane

Drewniane palety można stosować w wielu dziedzinach przemysłu. Produkcja palet o standardowych wymiarach umożliwia transport oraz magazynowanie najróżniejszych towarów.

Trzeba pamiętać, że palety drewniane nadal są tańsze od palet z tworzyw sztucznych. Producent europalet zapewnia, że prawidłowo używane oraz konserwowane mogą służyć przedsiębiorcy wiele lat. Renowacja palet drewnianych jest prosta i bardzo skuteczna, na długi czas może przedłużyć życie palety.

Produkcja palet drewnianych euro o standardowych wymiarach umożliwia przewożenie towarów w wygodny sposób, a także wykorzystanie powierzchni magazynowej do maksimum, co pozytywnie wpływa na uzyskanie większych dochodów.

Europalety plastikowe mają znormalizowane wymiary. 800 x 1 200 mm to standardowy wymiar palety. Warto pamiętać, że do tych wymiarów dostosowane są inne pojemniki. Ustawiając pojemniki innych rozmiarów uzyskamy stabilną konstrukcję, która idealnie odpowiada wymiarowi europalety.

Europalety plastikowe

Palety plastikowe są wykorzystywane bardzo często w przemyśle spożywczym. Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są palety jest nie tylko trwałe, ale również umożliwia utrzymanie czystości, co ma ogromne znaczenie w przemyśle, w którym transportowana i przechowywana jest żywność.

Producent europalet plastikowych zapewnia, że są one odporne na działanie wody, pary czy środków chemicznych. Umyte palety szybko wysychają, dzięki czemu nie powstaje na nich grzyb, pleśń oraz utrudniony jest rozwój bakterii.

Duża zaletą palet plastikowych jest ich niewielki ciężar. Jest to zaleta, która ma znaczenie przy transportowaniu towarów oraz ich magazynowaniu.

Produkcja palet o standardowych wymiarach ma na celu usprawnienie transportu oraz magazynowania towarów. Znormalizowane wymiary gwarantują sprawną obsługę, która polega na dopasowaniu do środków transportu, wózków widłowych, półek w magazynach, czy innych, przewożonych na paletach pojemników, które ustawione w stosy zawsze są kompatybilne z rozmiarem europalety.