Skrzynie plastikowe na owoce są pomocne dla sadowników

Owoce są podstawą diety, dlatego każdy chętnie po nie sięga. Jednak zanim trafią do naszego domu, muszą przejść długą drogę. Dlatego sadownicy, którzy zbierają owoce bardzo, dbają o to, by dotarły do sklepów w całości i w dobrym stanie.

Czym wyróżnia się skrzynka plastikowa na owoce?

Skrzynka plastikowa na owoce jest chętnie używana przez sadowników, ponieważ jest przede wszystkim odporna na deszcz, śnieg czy mróz. Nie działają na nią szkodliwie również promienie słoneczne. Dodatkowo taką skrzynkę plastikową można w bardzo łatwy sposób wyczyścić i zdezynfekować. Kolejną zaletą skrzynki na owoce jest to, że jest wielokrotnego użytku. Sadownik po skończonym sezonie może wyczyścić taką skrzynię i przechować ją w magazynie do kolejnego roku. Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Warto też dodać, że taka plastikowa skrzynka jest dużo lżejsza niż skrzynka drewniana czy metalowa.

Jak wybrać dobrą skrzynię na owoce?

Dobre skrzynki na owoce powinny wyróżniać się trwałością i solidnym wykończeniem. Skrzynki plastikowe są dostępne także pod względem pojemności, co jest ogromnie ważne, szczególnie gdy jest dużo plonów. Owoce muszą być poukładane w skrzyni tak, by się nie pogniotły. Musi być też zachowana dobra wentylacja powietrza, przez co owoce przetrwają transport do magazynu czy do sklepu.

Kiedy zamawiać plastikowe skrzynki?

Skrzynki plastikowe dobrze jest zamówić przed sezonem, gdyż wtedy są dostępne w każdej ilości i rozmiarze. Dzięki temu sadownik będzie mógł wybrać takie skrzynki, które odpowiadają jego potrzebom. Im wcześniej zamówi się skrzynie, tym jest większa pewność, że nie będzie żadnych opóźnień w zbiorach. Jest to bardzo ważne, gdyż pogoda może być dużą przeszkodą w zbiorach i sadownicy nie mogą zwlekać ze zrywaniem owoców, gdyż mogliby być na tym stratni. Dlatego lepiej jest zamówić większą ilość skrzyń i w razie potrzeby ich użyć, niż w środku zbiorów miałoby braknąć narzędzi do przechowania owoców. Warto też dodać, że obecnie sadownik może zamówić takie skrzynie przez Internet, dzięki czemu niezależnie od pory dnia może złożyć takie zamówienie i nie traci czasu na chodzenie po sklepach stacjonarnych.

Zbiory są wymagającą pracą dla sadownika, dlatego warto ułatwiać ją sobie przez korzystanie z plastikowych skrzyń. Dzięki skrzyniom owoce będą mogły być bezpieczne przechowywane oraz transportowane.