Jesień życia nie zawsze jest kolorowa i słoneczna. Często kojarzy się z chorobami i samotnością. Jak pomóc starszemu rodzicowi, który sam spędza w domu większość dnia?

Telewizor – najlepszy przyjaciel

Wszyscy wiemy, że o seniora trzeba zadbać. Nie zawsze okazuje się to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

W przeszłości, gdy żyliśmy w rodzinach wielopokoleniowych w domu zawsze ktoś był. Młodsze dzieci nie chodziły do przedszkola, starsi spędzali czas w domu. Dziś bardzo często senior samotnie spędza większość dnia. Młodzi są w szkole, starsi pracują. Do domu wszyscy przychodzą wieczorem.

Dom seniora Warszawa to rozwiązanie, które nadal budzi wiele kontrowersji. Czy słusznie?

Starsze osoby, które za towarzysza w ciągu dnia najczęściej mają wyłącznie telewizor bardzo często czują się samotne. Domy opieki warszawa i okolice to szansa na spędzanie czasu z osobami w podobnym wieku, zawarcie nowych znajomości, odkrycie nowych pasji.

Nie tylko opieka

Dom seniora Warszawa to nie tylko opieka, która jest przez cały czas. Bardzo ważne jest zapewnienie seniorom zajęć, które pozwalają na utrzymanie sprawności fizycznej, jak i umysłowej.

Dom opieki alzheimer to miejsce, gdzie starsze osoby dotknięte tą chorobą mogą liczyć na zapewnienie bezpieczeństwa, ale również odpowiednie zajęcia, które aktywizują mózg.

Alzheimer jest chorobą, która do tej pory jest nieuleczalna. Środki farmakologiczne mogą łagodzić objawy, ale nie zlikwidują skutków choroby. Dla takich pacjentów niezmiernie ważne są zajęcia, które pozwalają utrzymać mózg w ciągłej aktywności.

Dom opieki alzheimer koncentruje się na zajęciach polegających na malowaniu, rysowaniu, grze w szachy czy warcaby. Bardzo ważny jest również ruch. Taniec aktywizuje nie tylko sprawność fizyczną ale również konieczność zastanawiania się na swoimi krokami.

Domy opieki Warszawa i okolice to miejsca, w których starsze osoby nie tylko będą miały stała opiekę, która tak trudno jest zapewnić w domu, ale przede wszystkim towarzystwo. Dom seniora Warszawa to szansa na przedłużenie sprawności fizycznej i umysłowej. Poznanie nowych ludzi oraz ciekawe dni, które są pełne zajęć i wyzwań sprawiających, że dni mijają niepostrzeżenie, a jedynym towarzystwem nie jest 46 calowy telewizor lecz żywi, czujący ludzie.