Jaki specjalista pomoże nam w walce z żylakami?

Choć przewlekła niewydolność żylna jest schorzeniem, z którym mamy do czynienia stosunkowo często, jej pierwsze objawy bywają niejednoznaczne. Dopiero z czasem wielu pacjentów zaczyna orientować się, z jak poważnym problemem się zmagają. Rodzi się wówczas pytanie o to, czy istnieje specjalny lekarz od żylaków i czy może im pomóc.

Walka z żylakami – od czego zacząć

Tak osoby, które zatrudnia profesjonalna klinika flebologii, jak i lekarze pierwszego kontaktu przypominają, że ignorowanie żylaków może być wyjątkowo niebezpiecznym posunięciem. Reagować należy szybko, nawet, jeśli mamy do czynienia jedynie z niewielkimi obrzękami nóg, które ustępują same.Bez względu na to, czy pacjent wybierze się do flebologa, czy też do internisty, schemat działania jest podobny. Podstawą diagnostyki jest wywiad lekarski, a po jego przeprowadzeniu – wykonanie badania USG Doppler. Osoby, które od razu wybierają się do kliniki flebologii mogą liczyć na to, że badanie to zostanie wykonane już podczas pierwszej wizyty. Nawet konieczność oczekiwania na nie, nie powinna nikogo zrażać. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga szczególnych przygotowań ani ze strony pacjenta, ani lekarza. Pozwala na sprawdzenie naczyń krwionośnych i często już na jego podstawie można określić, która żyła generuje największe problemy i jak bardzo są one poważne.

Kogo poprosić o pomoc?

Osoby, u których zdiagnozowano niewydolność żylną, często napotykają na spore trudności próbując ustalić, który lekarz może im pomóc. W Internecie można znaleźć informacje o godzinach przyjęć u flebologa oraz angiologa, na pacjentów czeka jednak również chirurg naczyniowy. Rozwiązaniem problemu może być skorzystanie z usług, jakie świadczy profesjonalna Klinika flebologii. Osoby pracujące w niej dysponują olbrzymią wiedzą na temat żylaków i sposobów ich leczenia, mogą więc szybko udzielić odpowiedzi na pytanie o to, który lekarz od żylaków wykaże się największą skutecznością.Co do zasady, chirurg naczyniowy jest specjalistą pomagających przede wszystkim w bardziej zaawansowanych stadiach choroby, gdy pojawia się konieczność zabiegowego usuwania żylaków. Flebolog zajmuje się pacjentami, u których choroba żylna jest jeszcze w początkowym stadium. Z kolei angiolog może pomóc nie tylko przy niewydolności żylnej, ale i przy chorobach limfatycznych.