Medycyna estetyczna – dziedzina zmieniająca ludzkie życie

Cała medycyna estetyczna skupia się ogólnie na poprawianiu jakości życia pacjentów. Dbając o ludzki wygląd zewnętrzny, jednocześnie potrafi wpłynąć na kondycję włosów, skóry czy paznokci, a także zwalczyć liczne problemy zdrowotne lub zapobiegnąć ich powstawaniu.

Cele główne

Jednym z najważniejszych celów medycyny estetycznej jest podwyższenie jakości codziennego życia. Z powodu pewnych mankamentów własnego wyglądu niektórzy ludzie czują się gorsi od innych. Zmagają się z dodatkowym problemem niskiej samooceny i próbują z pomocą różnych sposobów maskować swoje niedoskonałości. Specjalistyczne zabiegi pozwalają im natomiast na trwałe pozbycie się wszelkich wad.

Człowiek, który odzyskuje pełną satysfakcję ze swojej prezencji i zaczyna świetnie czuć się w swoim ciele, może lepiej radzić sobie w całym życiu. Emanuje wysoką pewnością siebie i niesamowitą samooceną. Nie musi też szukać żadnych sposobów na zakrycie swoich licznych niedoskonałości.

Działanie lecznicze

Działanie zabiegów medycyny estetycznej nie jest jednak wyłącznie powierzchowne. Mimo iż z założenia mają one przede wszystkim poprawiać zewnętrzny wygląd, często równocześnie udaje im się wyleczyć rozmaite zmiany i problemy skórne.

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystywane są m.in. do likwidowania pierwszych oznak starzenia się skóry. Doskonale eliminują zmarszczki i zapobiegają pojawianiu się kolejnych. Niektóre usuwają blizny (nawet te występujące na skórze od paru lat), zmieniają kształt lub rozmiar piersi, a nawet pozwalają na pozbycie się cellulitu, rozstępów bądź nadprogramowego tłuszczu. Ich działanie jest zatem o wiele głębsze niż to wygląda na pierwszy rzut oka.

Specyficzne cechy zabiegów medycyny estetycznej

Medycyny estetycznej nie należy jednak mylić ze zwykłą chirurgią plastyczną. W przeciwieństwie do niej składa się ona bowiem wyłącznie z zabiegów bezpiecznych, nie ingerujących zbyt mocno w stan skóry i niemogących zaburzyć ogólnego zdrowia.

Medycyna estetyczna jest bezpiecznym sposobem na trwałe i dokładne poprawienie własnego wyglądu. Tak naprawdę obecnie wchodzące w jej grupę zabiegi przeprowadzane są we wszystkich gabinetach kosmetycznych i nie wymagają od pacjentów przebywania w szpitalach czy długiej rekonwalescencji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki