Najpopularniejsze usługi stomatologiczne

usługi stomatologiczne

Wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny być dla każdego czymś oczywistym. Wiele osób stroni jednak od tego typu spotkań, co skutkuje jedynie pogorszeniem stanu uzębienia i znacznie trudniejszym leczeniem. Warto zapoznać się z zabiegami dentystycznymi, które są dziś najczęściej wykonywane. Wszystkie z usług oferuje renomowane Centrum Stomatologiczne Łódź.

Plombowanie

Popularne zakładanie plomb to nic innego, jak wypełnianie ubytków. Zabieg ten ma na celu zrekonstruowanie kości poprzez uzupełnienie braku, który wytworzył się na skutek próchnicy. W efekcie ząb staje się zdrowy i może służyć przez kolejne lata. Do plombowania wykorzystuje się różnego typu materiały i akcesoria. Również Stomatolog Łódź stosuje rozmaite narzędzia i techniki, dobierając je indywidualnie do danego pacjenta. Każdy tego typu zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu. Z reguły cały proces nie trwa długo, choć oczywiście sporo zależy od rodzaju i wielkości ubytku. Dentysta Łódź dba jednak o komfort swoich pacjentów, starając się wykonać wszystkie czynności sprawnie i bezboleśnie.

Leczenie kanałowe

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, dotyczy przeprowadzenia procesu leczniczego w obrębie miazgi zębowej. Stomatolog Łódź posiada szerokie doświadczenie w tym zakresie, dzięki czemu zabieg przeprowadzany jest tak, by pacjent nie odczuwał większych nieprzyjemności. Endodoncja wykonywana jest oczywiście w znieczuleniu, co pozwala uniknąć bólu. Sam zabieg polega na eliminacji uszkodzonej miazgi z kanałów zębowych i komory. Lekarz ponadto dezynfekuje i wypełnia całość odpowiednim rodzajem materiału. Na koszt endodoncji wpływa m.in. to, ile leczony ząb posiada kanałów. Centrum Stomatologiczne Łódź proponuje jednak korzystne dla pacjentów ceny przy jednocześnie wysokiej jakości wykonywanych usług.

Stomatologia estetyczna

Coraz więcej pacjentów wie, że gabinet dentystyczny niekoniecznie musi wiązać się jedynie z leczeniem. Bardzo powszechne są dziś zabiegi, których celem jest poprawa estetyki uzębienia. Stomatolog Łódź proponuje w tym zakresie wiele usług. Przykładem jest tu piaskowanie i skaling, czyli pozbywanie się kamienia, osadu i wszelkich przebarwień. Popularne jest także lapisowanie i lakowanie. Mnóstwo osób dba dziś o piękny, śnieżnobiały uśmiech, chętnie korzystając z możliwości wybielania zębów, które również oferuje renomowany i doświadczony dentysta Łódź. Wizyta w gabinecie to także szansa na implanty zębowe, korony czy licówki. Elementy te zastępują braki uzębienia, poprawiają wygląd jamy ustnej i wpływają na komfort codziennego życia.