Piękne usta dzięki medycynie estetycznej

Wygląd zewnętrzny dla wielu osób jest bardzo ważny, a zbyt małe lub nieregularne usta są częstą przyczyną kompleksów. Na szczęście obecnie można przebierać w metodach skorygowania takich mankamentów. I nie jest to wybór pomiędzy makijażem a operacją plastyczną. W grę wchodzi jeszcze modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Czy powiększanie ust to zabieg dla każdego?

W niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej można dzisiaj wykonać zabieg powiększania ust. Ale czy to jest metoda, z której może skorzystać każdy? Okazuje się, że oprócz ciąży i karmienia piersią lista przeciwskazań jest bardzo krótka.

Trzeba jednak pamiętać, że za pomocą takiego zabiegu nie należy przesadnie powiększać ust. Choć może się to wydawać modne, to jednak najlepszy efekt dają usta powiększone stosownie do konturu twarzy. Takich ust nie trzeba później specjalnie malować by cieszyć się idealnym efektem.

Przebieg zabiegu – czy to boli?

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym uznawany jest za bezbolesny. Przed zabiegiem usta smarowane są specjalnym kremem przeciwbólowym. Dodatkowo preparat, który jest wstrzykiwany w czerwień wargową także zawiera środek przeciwbólowy.

Wybierając się na zabieg trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedza go konsultacja lekarska. Sam zabieg może zaś trwać do godziny, a pełen efekt widać już po tygodniu. Więcej szczegółów odnośnie zabiegu można znaleźć między innymi na stronie kliniki Say WOW: https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.

Trwałość i koszty zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej często dają efekt tylko na pewien okres czasu. Modelowanie kwasem hialuronowym jest jednym z nich. W zależności od organizmu efekty widoczne są zwykle od sześciu miesięcy do nawet roku.

Zabiegi medycyny estetycznej muszą być wykonywane przez lekarzy. Stąd ich ceny zwykle są wyższe od zabiegów kosmetycznych. Ceny powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego zaczynają się już od kilkuset złotych, wszystko zależy od zastosowanej metody i ilości użytego preparatu. Cennik tego typu usług można znaleźć na stronie: https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.