Podkłady do każdego typu i koloru cery

Wybierając podkład do twarzy należy skupić się na dwóch podstawowych kwestiach. Chodzi tutaj o typ skóry, jaką posiadamy oraz o jej tonację. Dopiero po rozważeniu tych dwóch elementów możemy wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, a rzeczywiście jest w czym wybierać.

Różne rodzaje podkładów

Podkłady Max Factor same w sobie stanowią na tyle szeroką paletę możliwości, że z łatwością można w nich znaleźć coś dla siebie. Niezależnie czy będziemy poszukiwać produktu o właściwościach nawilżających, matujących, rozświetlających, czy też kryjących.

Liczy się efekt, a ten ma być niewidoczną warstwą, która gwarantuje długotrwały i ujednolicony koloryt skóry, przy jednoczesnym uczuciu komfortu i dobrego samopoczucia. W końcu dobrej jakości podkład sprawdzi się zarówno jako element makijażu wieczornego, jak i podstawa naszej codziennej pielęgnacji kosmetykami kolorowymi.

Typ skóry kluczową sprawą

Podstawowa kwestia, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to oczywiście typ skóry. Do skóry suchej mamy przeznaczone podkłady nawilżające, a z kolei cera mieszana lub tłusta potrzebuje raczej produktu beztłuszczowego.

Kolejną sprawą, jest, aby przy wyborze podkładów Max Factor, wziąć jeszcze pod uwagę jeszcze ewentualne naskórne niedoskonałości, z którymi musimy się mierzyć. W tym sensie podkłady rozświetlające są przeznaczone dla osób z naprawdę gładką cerą, która może zostać podkreślona tego typu zabiegiem. Natomiast na przykład, jeśli mamy rozszerzone pory to powinny nas interesować produkty o pół tonu jaśniejsze od koloru twarzy.

Podkłady Max Factor dobrane do tonacji skóry

Dobór koloru to zresztą sama w sobie kolejna kluczowa kwestia. Pamiętając, że dobrze dobrany podkład to taki, którego nie widać, a który wywołuje efekt zdrowej i świeżej skóry, warto zawsze starać się dobrać kolor podkładu pod odcień, jaki ma nasza twarzy. Powinien on mieć dokładnie taki sam kolor.

Kolejną sprawą jest tonacja. Mamy do wyboru tonację zimną, której dominantą jest kolor niebieski lub różowy, oraz ciepłą, z dominacją żółtego. W uproszczeniu można więc powiedzieć, że chodzi tu przede wszystkim o to, czy tonacja skóry wpada bardziej w róż czy w żółcień, co najłatwiej sprawdzić przykładając po prostu do twarzy kartkę o odpowiednim kolorze i porównanie, przy której skóra wygląda bardziej zdrowo.

Podkłady max factor znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl