Przechowywanie perfum – jak to robić?

Kobiety uwielbiają piękne zapachy. Posiadanie ulubionych perfum to w dzisiejszych czasach oczywistość, jednak nie zawsze wiemy, jak prawidłowo je przechowywać.

Przechowywanie perfum – dlaczego ważne?

Otaczanie się przyjemnymi zapachami dobrze wpływa na nastrój i pobudza zmysły. Najpiękniejsze perfumy damskie potrafią nie tylko nadać wspaniałego aromatu, ale również oddziaływać na pewność siebie, odwagę i energię życiową. Zakup ulubionego flakonika często poprawia samopoczucie i przyczynia się do wzrostu pewności siebie.

Problem pojawia się jednak, gdy okazuje się, że piękny aromat szybko uchodzi i przestaje być odczuwalny. W wielu przypadkach przyczyną tego jest niewłaściwe przechowywanie produktu. Brak znajomości prostych zasad może więc skutkować szybką utratą zapachu i koloru perfum. Warto zatem wiedzieć, jak robić to prawidłowo, by zaoszczędzić sobie rozczarowania.

Na co zwrócić uwagę?

Należy wiedzieć, że po zakupie perfum nie wystarczy postawić ich gdziekolwiek w mieszkaniu. Co prawda robi tak wiele pań, ale większość po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre czynniki mogą negatywnie wpłynąć na jakość produktu. Nawet najpiękniejsze perfumy damskie szybko stracą swoje właściwości, jeśli nie zadbamy o warunki, w jakich zostają przechowywane.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia. Perfumy nie powinny znajdować się w zbyt gorącym ani przesadnie wilgotnym pomieszczeniu. Niewskazane dla aromatu jest oczywiście również bardzo chłodne powietrze. Najlepiej sprawdzi się temperatura ok. 10-15°C. Perfum nie należy również zarażać na zbyt dużą ilość światła. Promienie słońca lub sztuczne oświetlenie to czynniki, które zdecydowanie szkodzą zapachom.

Odpowiednie miejsce

Perfumy nie znoszą intensywnego światła, wilgoci i wysokiej temperatury, dlatego warto zwracać uwagę na to, gdzie są przechowywane. Chłodną i ciemną przestrzenią jest na pewno lodówka, ale nie każdy ma ochotę chować ulubionego, często dość drogiego flakonika w takim miejscu. Podobnie jest z wnętrzami szaf. Większość osób zdecydowanie bardziej woli ustawiać dobre perfumy w taki sposób, aby były wyeksponowane, zwłaszcza że sporo produktów posiada pięknie wykonane buteleczki, które mogą pełnić również funkcje dekoracyjne.

Gdzie zatem umieścić flakon z zapachem? Z pewnością z daleka od wszelkich okien i innych miejsc intensywnie oświetlonych (np. w pobliżu lamp). Kiepskim rozwiązaniem jest również łazienka, w której zazwyczaj jest wilgotno, parno i ciepło. Temperatura pokojowa i komoda, półka, toaletka czy szafka, w pobliżu których nie ma źródeł światła, to zdecydowanie najlepsza opcja.