Różne rodzaje glinek do twarzy i ich właściwości
Prawie każdy kosmetyk może okazać się skuteczny w działaniu, jeżeli właściwie dopasuje się go do typu skóry i jej potrzeb. Poszczególne kolory glinek do twarzy odpowiadają zupełnie innym właściwościom. Glinka czerwona potrafi zamknąć naczynka, zielona doskonale oczyszcza, a biała jest tak delikatna, że dobrze oddziałuje nawet na cerę wrażliwą.
Glinka żółta
Chyba najmniej znana, a jednak zdolna do robienia z cerą wielu wspaniałych rzeczy. Żółta glinka przede wszystkim potrafi tę cerę zmatowić, więc jeśli ma się problem z przetłuszczającą się skórą, na której żaden podkład nie chce się dobrze utrzymać, taką glinkę warto zastosować przed imprezą, jakąś godzinę przed nałożeniem makijażu, aby zapewnić mu wyższą trwałość.
Przy okazji zabieg ten zapewni działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Nie bez przyczyny glinkę żółtą poleca się głównie cerom problematycznym. Świetnie radzi sobie ona właśnie z trądzikiem i podobnymi problemami, czyli wszelkiego rodzaju krostami, wypryskami, zaskórnikami i ogólnie rzecz biorąc rozmaitymi niedoskonałościami.
Glinka czerwona
Glinka czerwona to taki naturalny sposób na zamykanie naczynek. Jest ona doskonałym produktem właśnie dla skóry naczynkowej, dla której charakterystyczne są wyraźnie zaznaczone i rozszerzone naczynia krwionośne, często tworzące na skórze całą sieć czerwonych nitek, które wyglądają mało estetycznie i potrafią przysparzać dodatkowych problemów.
Czerwona glinka charakteryzuje się przede wszystkim fantastycznym składem. Występuje w niej mnóstwo dobrych substancji, takich jak żelazo, wapń, glin i sód. Umożliwia ona zamykanie naczynek, a ponadto znakomicie pielęgnuje i odżywia skórę, wprowadzając do niej liczne minerały.
Glinka zielona
Mimo tego, że żółtka glinka uchodzi za doskonałą maskę „bankietową”, do stosowania przed większymi wyjściami, a glinka czerwona radzi sobie z tak poważnym zadaniem, jakim jest zamykanie naczynek, to jednak glinka zielona zdołała spopularyzować się zdecydowanie najbardziej.
Glinkę zieloną kojarzy się z pielęgnacją cery trądzikowej. Ma ona działanie oczyszczające i detoksykujące, dzięki czemu rzeczywiście jest w stanie zmniejszyć skłonność cery do wyprysków, albowiem będzie je zwalczać już w zalążku, hamując ich dalszy rozwój. Trzeba jednak na nią uważać i z nią nie przesadzać, bo jej działanie jest naprawdę silne.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.