Wczasy odchudzające w polskich górach

Każdy wie, że najlepszym sposobem na schudnięcie jest aktywność fizyczna połączona ze zdrowym i zbilansowanym jadłospisem. Niewielu jednak wie, że osoby z nadwagą czy otyłością mają często problem z samodyscypliną i motywacją i dlatego walka o lepsze ciało i samopoczucie trwa z reguły krótko i kończy się niepowodzeniem.

Wczasy odchudzające

Z pomocą wtedy przychodzą wczasy odchudzające w górach. To zorganizowana forma wypoczynku połączona z treningami, spacerami, zajęciami na świeżym powietrzu i basenie oraz ze zdrową dietą dopasowaną do potrzeb uczestników. Lokalizacja w górach pozwala nie tylko na aktywne spędzanie czasu, ale również na dostęp do czystego powietrza oraz zapierających dech w piersiach widoków. Obecnie większość hoteli położonych u podnóża Tatr, Bieszczad, Pienin czy Beskidów ma w swojej ofercie turnusy odchudzające. Warto na bieżąco, zwłaszcza wiosną, przeglądać takie oferty, aby znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.

Co obejmuje oferta wczasów odchudzających w górach?

Wczasy odchudzające w górach to kompleksowa oferta zawierająca zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz regularne treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Przed rozpoczęciem turnusu określane są profile uczestników, tak aby przygotować dedykowane jadłospisy z określoną kalorycznością oraz odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Należy mieć na względzie, że inaczej zostaną przygotowane treningi dla osób z nadwagą w przedziale pięć do osiem kilogramów, a inaczej dla otyłych, którzy powinni zrzucić przynajmniej trzydzieści. Różnić się będzie również dieta, proporcje białek, węglowodanów i tłuszczy, a także pory i obfitość posiłków.

Dlaczego warto wziąć udział w turnusach odchudzających

Wczasy odchudzające w górach to profesjonalne, zdrowe i zrównoważone podejście do odchudzania. To również najbezpieczniejsza forma zrzucania zbędnych kilogramów, gdyż wszystko odbywa się pod okiem dietetyków klinicznych oraz wykwalifikowanych trenerów. Nie bez znaczenia jest również piękna, górska sceneria, która sprzyja dobremu samopoczuciu i wypoczynkowi. Co więcej, spacery po górach zwiększają wydolność organizmu oraz poprawiają parametry odporności. Przebywanie w czystym, górskim środowisku wpływa pozytywnie na nastrój i regenerację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.