Czy warto postawić na druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny od blisko dekady zyskuje na popularności. Jest to prosty, tani oraz ekologiczny sposób na ozdobienie ulubionych przedmiotów wybraną przez siebie grafiką bądź napisem. Warto dowiedzieć się, co oferuje nadruk sublimacyjny.

Sublimacja druk

Coraz popularniejsze są spersonalizowane przedmioty codziennego użytku. Warto wiedzieć, że elementy garderoby, kubki, a także podkładki pod mysz pozwalają poczuć się lepiej w codziennym środowisku. Okazuje się, że zindywidualizowane gadżety bardzo dobrze sprawdzają się też jako prezent dla rodziny oraz przyjaciół. W przypadku, gdy jest się człowiekiem mającym problem z wymyślaniem prezentu dla bliskiej osoby, spersonalizowane przedmioty będą zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim obdarowana osoba ucieszy się z prezentu. Będzie wiedziała o tym, iż prezent dla niej został wybrany świadomie i że został zadany sobie trud zastanowienia się nad tym, co lubi i co sprawiłoby jej przyjemność. Spersonalizowane gadżety zyskują od wielu lat na popularności. Cieszą się uznaniem również w Polsce. Koszulki, kubki, poduszki czy szaliki z nadrukiem przedstawiającym ulubionego bohatera bądź postać filmową, mogą okazać się świetnym prezentem dla bliskiej osoby. W Polsce pojawia się coraz więcej firm, które oferują nanoszenie nadruku sublimacyjnego na wybrane przedmioty. Najlepiej postawić na renomowane przedsiębiorstwo.

Dlaczego nadruk sublimacyjny jest tak popularny?

Bardzo istotne jest to, że w technologii druku sublimacyjnego istnieje możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru, który zostanie wydrukowany. Trzeba mieć tylko domowy komputer oraz dowolny program graficzny. Reszta zostanie wykonana przez specjalistów od druku sublimacyjnego. W praktycznie każdym mieście jest firma od tego. Warto zaznaczyć, że sednem technologii druku sublimacyjnego jest zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Warto wiedzieć o tym, że cząsteczki barwnika znajdują się na papierze transferowym pod wpływem odcisku pracy, a także wysokiej temperatury przenikają jako gaz do struktury podłoża drukowego, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na trwałość nadruku. Z sublimacji ludzie korzystają praktycznie na całym świecie.