Problem z żylakami ma wiele kobiet. Wyglądają one nieestetycznie i sprawiają, że kobieta czuje się mniej atrakcyjna. Czasami żylaki powodują ból i wtedy z całą pewnością warto pomyśleć o ich usunięciu.

W jaki sposób można usunąć żylaki?

Niewielkie żylaki można próbować usunąć metodą farmakologiczną. Jeśli żylaki są już większe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, to potrzebne będzie profesjonalne usuwanie żylaków łódź. Warto udać się najpierw do lekarza specjalisty, który zajmuje się leczeniem żył. W trakcie wizyty dowiemy się wszystkiego i zostaniemy odpowiednio pokierowani. Specjalistą od żył jest flebolog i to właśnie z lekarzem o takiej specjalizacji powinniśmy porozmawiać.

Czy problem z żylakami mają tylko kobiety?

Najczęściej to kobiety narzekają na żylaki, ale tak naprawdę problem ten może dotyczyć każdego. Żylaki mogą pojawić się w różnych miejscach i czasami utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Problem z żyłami mogą mieć również mężczyźni, chociaż trzeba przyznać, że oni rzadziej interesują się tym tematem.

Przedstawicielki płci pięknej najczęściej mają problem z żylakami na nogach. Związane jest to przeważnie z noszeniem butów na wysokim obcasie. Właśnie z żylakami na nogach pacjentki zgłaszają się często do kliniki, ale żylaki tak naprawdę mogą pojawić się w każdym miejscu na naszym ciele. Czasami są one niewidoczne i dopiero lekarz może stwierdzić ich obecność.

Czy usuwanie żylaków boli?

Każda Klinika flebologii Łódź oferuje bezinwazyjne usuwanie żylaków. Taki zabieg nie trwa długo i nie jest konieczny pobyt w szpitalu. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach leczenie żył łódź jest bezbolesne, ale przez pewien czas po zabiegu musimy liczyć się z pewnym dyskomfortem. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu znajdowały się żylaki i jakiej były one wielkości. Jeśli zabieg wykonamy w profesjonalnej klinice, to z całą pewnością będziemy mieli wykonane odpowiednie badania. Usunięcie żylaków trwa chwilę, a po zabiegu szybko zauważymy pozytywną zmianę. Jeśli mamy na swoim ciele żylaki, to warto zastanowić się nad tym, żeby usunąć je jak najszybciej.