Dla kogo legitymacja „sepowska”?

Jesteś elektrykiem, a Twoje uprawnienia są już nieaktualne? A może potrzebne Ci są do wykonywania nowego zajęcia lub pragniesz podnieść swoje kwalifikacje i stać się dużo bardziej atrakcyjnym na rynku pracy? Jeśli choć raz udzieliłeś poprawnej odpowiedzi, to zgłoś się na kurs SEP Szczecin. Tutaj może starać się o legitymację „sepowską”.

Uprawnienia SEP niezbędne są przede wszystkim każdemu, kto ma pracę związaną z instalacjami i urządzeniami wytwarzającymi oraz przesyłającymi prąd elektryczny. Posiadać je muszą także osoby, których praca dotyczy instalacji gazowych oraz ciepłowniczych. Z tego względu można je uzyskać w jednym z trzech zakresów:

– G1 – dla elektryków,
– G2 – dla ciepłowników,
– G3 – dla gazowników.

Istotne jest także to, że niezbędne są one zarówno pracownikom zajmującym się bezpośrednio tego rodzaju instalacjami, a także osobom, które te prace nadzorują.

Zapisz się na kurs SEP Szczecin

Wymogiem formalnym, aby zapisać się na taki kurs w Szczecinie, jest przede wszystkim ukończone 18 lat oraz co najmniej podstawowe wykształcenie. Mogą więc skorzystać osoby zupełnie bez doświadczenia oraz takie, które już jakieś wiadomości w tej dziedzinie posiadają. Szkolenie przeznaczone jest również dla aktywnych elektryków, którzy posiadają nieaktualne uprawnienia. Legitymacja wydawana jest na określony czas, więc nawet czynny gazownik czy ciepłownik musi co jakiś czas je powtarzać. Kursy SEP Szczecin kończą się możliwością podejścia do egzaminu, który, zdany pozytywnie, jest przepustką do otrzymania uprawnień.

Jak wygląda szkolenie SEP?

Każdy tego typu kurs organizowany jest przez Towarzystwo Elektryków Polskich. Oznacza to, że zajęcia prowadzone są przez osoby kompetentne i posiadające duże doświadczenie w tych dziedzinach. Wraz z przystąpieniem do kursu każdy uczeń otrzymuje także niezbędne materiały szkoleniowe. Forma zajęć jest ciekawa, a każdy uczestnik zdobywa zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z danej dziedziny.

Uzyskanie tego rodzaju uprawnień to dla wielu osób nowe możliwości. Nie tylko łatwiej o znalezienie pracy, ale również lepsze stanowisko oraz zarobki. Nie mniej ważne jest posiadanie praktycznej wiedzy z zakresu elektryki, która przydaje się nawet we własnym domu. Skorzystaj i zapisz się, aby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy.