Jak wybrać odpowiednie rękawice medyczne?

Rękawiczki lekarskie są stosowane w placówkach medycznych i szpitalach. Jest to wymóg i dlatego też tego typu rękawiczki muszą spełniać określone normy, według których są mocne, wytrzymałe i dokładnie przystosowane do danych czynności medycznych. Różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane oraz drobnymi szczegółami, które przystosowują je do danych medycznych czynności.

Gdzie są wykorzystywane?

Jednorazowe rękawiczki lekarskie wykorzystuje się zawsze i prawie wszędzie. Mają one idealnie zabezpieczać daną osobę przed zakażeniem czy zainfekowaniem. Chronią one w obie strony, ponieważ dają bezpieczeństwo zarówno osobie badającej jak i badanej. Wykorzystywane są nie tylko w medycynie przez personel medyczny, ratowników, lekarzy, pielęgniarki, ale także w kosmetologii i w innych dziedzinach życia. Bardzo popularne są rękawiczki medyczne cena ich jest zależna od ich rodzaju i materiału, z którego zostały wykonane.Tego typu rękawiczki wykorzystują panie przedszkolanki, kucharki, cukiernicy, piekarze czy sprzedawcy z różnych działów.

Z czego są wykonane?

Rękawiczki lekarskie wykonane są z materiału nitrylowego, czyli ze specjalnego rodzaju kauczuku, winylu i lateksu. Najbardziej popularne są rękawiczki medyczne nitrylowe, które są mocne i trwałe i bardzo wytrzymałe. Ponadto rękawiczki medyczne nitrylowe charakteryzują się dużą elastycznością i dają odpowiedni komfort osobie, która w nich pracuje. Tego typu rękawice nie powodują żadnych uczuleń.Innym rodzajem są rękawice wykonane z winylu, są one znacznie mniej elastyczne toteż wymagają dobrania odpowiedniego rozmiaru do ręki. Natomiast rękawice lateksowe są wytrzymałe, ale u niektórych osób wywołują odczyny alergiczne.

Rękawiczki lekarskie przeznaczone do różnych zadań

Rękawiczki przeznaczone są do różnego rodzaju prac. Wyróżnić można rękawiczki diagnostyczne, chirurgiczne i mikrochirurgiczne, ginekologiczne, ortopedyczne i rękawiczki RTG. W przypadku tych ostatnich w ich składzie znajdują się związki tłumiące, czyli takie, które chronią przed odbitym promieniowaniem rentgenowskim.Również są popularne tego typu rękawiczki medyczne cena ich jednak jest znacznie wyższa od innych rodzajów takich rękawiczek.