Pozyskiwanie leadów w mediach społecznościowych – jak robić to skutecznie?

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest pozyskać klientów. Aby to zrobić, trzeba być przede wszystkim dobrze widocznym w sieci, a do tego trzeba też wyróżniać się pozytywnie na tle konkurencji. Aby pozyskiwanie leadów sprzedażowych było skuteczne, warto postawić przede wszystkim na marketing w mediach społecznościowych.

Czym są leady sprzedażowe?

Jako lead określa się w marketingu formę kontaktu potencjalnego klienta, którym może być osoba indywidualna lub forma, z danym biznesem. Leady sprzedażowe to forma kontaktu, która powinna koniecznie zawierać podane przez osobę mającą zostać klientem dane kontaktowe, w tym adres e-mail, a także sformułowane potrzeby, na których podstawie można ułożyć gotową ofertę.

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych to jeden z głównych celów marketingu internetowego, a poziom konwersji jest ważnym czynnikiem pozwalającym ustalić, czy dana strategia marketingowa jest skuteczna.

Media społecznościowe a leady sprzedażowe

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak pozyskać leady sprzedażowe w sposób jak najskuteczniejszy. Odpowiedź na to pytanie jest pozornie prosta – wystarczy zadbać o obecność w mediach społecznościowych, budując atrakcyjną stronę lub profil na danej platformie, zamieszczając atrakcyjne treści i linkując do swoich stron internetowych, blogów formowych, sklepów internetowych i innych miejsc, w których sprzedaje się produkty lub usługi.

W ostatnim czasie wiele platform społecznościowych wprowadziło też narzędzia, które umożliwiają sprzedaż produktów na danej platformie społecznościowej. Nie zastępują one co prawda sklepu internetowego, gdyż do finalizacji transakcji dochodzi na stronie internetowej przedsiębiorcy, jednak są one formą niezwykle skutecznego katalogu produktów widocznego na danym profilu, z którego można przejść na stronę firmy, którą może być na przykład sklep internetowy.

Poszukując skutecznej strategii tego, jak pozyskać leady sprzedażowe, powinno się korzystać też z rozmaitych narzędzi reklamowych wbudowanych w daną platformę, które są co prawda płatne, a ich koszty są niskie w porównaniu z tym, jaki poziom konwersji osiąga się z ich pomocą.

Warto też dodać, że cennym uzupełnieniem pozyskiwania leadów sprzedażowych w social mediach jest dbanie o strategię SEO prowadzącą do dobrej widoczności w wyszukiwarce internetowej.