Do czego stosuje się zawiesie wężowe?

Zawiesie wężowe – zwane też kołowym – to element niezbędny we współczesnym transporcie, a także budownictwie. Cechą takiego zawiesia jest bardzo duża wytrzymałość, a także elastyczność.

Co to jest zawiesie wężowe?

Zawiesie wężowe przeważnie wykorzystywane jest do zawieszenia, a także podtrzymywania przedmiotów o większych rozmiarach. Możemy je spotkać przeważnie na hakach dźwigu. Warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów zawiesie i każde będzie mieć nieco inną charakterystykę. Oprócz tego będzie sprawdzać się w odmiennych warunkach. Warto poznać ogólną charakterystykę zawiesia wężowego.

Wszelkie zawiesia wężowe dzięki swojej elastyczności mogą wytrzymać podnoszenie w układzie na zaciąg. Aby odpowiednio dobrać zawiesie, należy najpierw zastanowić się, jaki udźwig będzie najlepszy, a kolejno do niego dopasować kolor zawiesia.

Kolor zawiesia oraz inne ważne cechy

Na rynku kupić można zawiesia kołowe w kolorze fioletowym, zielonym, żółtym, szarym, brązowym, niebieskim, a także pomarańczowym – w kolejności od najmniej do najbardziej wytrzymałego. Główną zaletą takiego zawiesia jest to, że jest nieco tańszy niż inne. Nie zmieniać to będzie faktu, iż zawiesia kołowe będą niezastąpione podczas podnoszenia ładunków niemających uchwytów.

Trzeba pamiętać o tym, że taki produkt jest niesamowicie bezpieczny oraz nośny. Ponadto jest odporny na działanie oparów benzyny, olejów czy wilgoci. Abyśmy zachowali żywotność zawiesi i nie narazili się na niebezpieczeństwo, trzeba uważać, żeby pas nie miał kontaktu z ostrymi powierzchniami. Najlepszym pomysłem będzie zastosowanie rękawów ochronnych. Warto zaznaczyć, że zawiesia wężowe nie potrzebują dużo miejsca – możemy je łatwo składować.

Parametry zawiesia

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że zawiesia wykazują bardzo dużą kompatybilność z wysięgnikami, wyciągarkami, dźwigami, a także żurawiami. Możemy je śmiało wykorzystywać do ustawiania słupów energetycznych czy też oświetleniowych.

Warto też wspomnieć o zawiesiach pasowych, które są często stosowane w logistyce, a także transporcie. Idealnie sprawdzą się również w czasie montażu. Zawiesia najlepiej będzie kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów, ponieważ liczy się jakość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.