Jakie zakupić skrzynie na jabłka?

W obecnych czasach można zakupić skrzynie na jabłka, które są bardzo wytrzymałe. Odporne są na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Trzeba jednak postawić na sprawdzonego producenta takich skrzynek. Liczy się przede wszystkim ich jakość. Warto dowiedzieć się, czym powinny charakteryzować się dobrej jakości skrzyniopalety na jabłka.

Dobrej jakości skrzynki na jabłka

Warto na samym początku stwierdzić, że skrzynki na jabłka pod względem kosztów najlepiej zakupić bezpośrednio po zbiorach. Można jednak to zrobić także wcześniej. Trzeba jednak zaznaczyć, że zbiory nierzadko przerastają oczekiwania rolnika i wtedy posiadane skrzynie na jabłka mogą nie wystarczyć. Dlatego warto się dobrze zaopatrzyć, żeby potem nie było kłopotu. Okazuje się, że na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim skrzynki z drewna. Świetnie nadają się one na jabłka. Ponadto są dostępne w przystępnych cenach. Obecnie produkowane są tylko dwa warianty. Jednym z nich jest opcja 120 x 100 x 77 cm. Druga ma natomiast 120 x 100 x 80 cm. Obie wersje skrzynek można zakupić w przystępnej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu przedsiębiorców. Co istotne, do ich wykonania stosuje się specjalne deski frezowany. Pozyskiwane są one z drzew liściastych, a także iglastych. Co ważne, z iglaków zrobiona jest część ładowna, a dodatkowo dno. Dodatkowo konstrukcja została specjalnie wzmocniona. Celem jest to, żeby jabłka przechowywane były w bezpiecznej skrzynce.

Jakie wybrać skrzyniopalety na jabłka?

Obecnie popularne są skrzynki z tworzywa sztucznego. Są one dość wytrzymałe. Warto zaznaczyć, że kątowniki powstrzymują rozluźnianie się skrzynek. Niestety opcje drewniane mają nieco ogranicząną żywotność, a ponadto wytrzymałość. Z tego powodu zalecane są inny typy skrzynek. Trzeba wiedzieć, w przypadku drewna, upływ czasu doprowadza to tego, iż konstrukcja skrzynek zaczyna się nieco rozluźniać, a ponadto nie jest już tak stabilna, jak wcześniej. Bardzo duże znaczenie ma również paleta. Okazuje się, że przy palecie na klockach można podjechać wózkiem z każdej strony, co jest niewątpliwym jej atutem. Dobrej jakości Skrzyniopalety na jabłka można zakupić od wielu producentów. Warto przede wszystkim sprawdzać opinię.