Atrakcyjny nocleg w Szczyrku – jaki powinien być?

Szczyrk to jedna z popularniejszych polskich miejscowości górskich, prawdziwe centrum Beskidu Śląskiego, położonego na południu naszego kraju. Upodobali ją sobie narciarze doceniający bliskość stoków, ale też i rodziny z dziećmi, dla których Zakopane jest za duże i za głośne. Nic dziwnego, że Szczyrk noclegi cieszą się coraz większą popularnością. Tylko jak je wybierać, by być z nich zadowolonym?

Jakie są koszty noclegów Szczyrk?

Są oczywiście różne, ale można przyjąć, że taka średnia cena noclegu w standardowym obiekcie turystycznym wynosi ok. 80 zł za dobę za jedną osobę. Taniej jest wtedy, gdy wynajmuje się pokój na dłuższy czas, czyli przynajmniej na pięć nocy oraz gdy wynajmuje się pokój wieloosobowy bądź cały domek letniskowy, zamiast pokoju jednoosobowego.

Warto też pomyśleć o rezerwacji z wyprzedzeniem albo rozejrzeć się za ofertami last minute. Bywa i tak, że świetny Szczyrk apartament dla czterech osób można wynająć już za dwieście złotych za dobę, jeżeli tylko będzie się przeglądać różne promocyjne oferty i np. wskoczy się na miejsce osób, które zrezygnowały z danego noclegu na ostatnią chwilę.

Jak ocenić jakość noclegu?

Najłatwiej zrobić to na podstawie opinii tych turystów, którzy skorzystali już z danego obiektu i mogą powołać się na własne subiektywne doświadczenia. Strony skupiające w sobie Szczyrk noclegi zazwyczaj udostępniają opcję oceniania kwater po weryfikacji użytkownika. Łatwo można więc sprawdzić, czy dany obiekt rzeczywiście jest atrakcyjny, aby nie płacić za coś niepewnego.

Kwatery prywatne, hotele, pensjonaty czy też apartamenty Szczyrk można również sprawdzić bezpośrednio na stronach internetowych należących do ich właścicieli, szczególną uwagę zwracając na galerię zdjęć prezentujących wybrane miejsca obiektu oraz ofertę usług i… cennik.

Jaki typ noclegu będzie optymalny?

Jeżeli chce się podróżować ze zwierzakiem, na pewno trzeba upewnić się co do tego, że obiekt turystyczny dopuszcza pobyt z czworonożnym pupilem. Z kolei w przypadku wyjazdu z dziećmi dobrym pomysłem będzie albo rezerwacja noclegu z wyżywieniem, albo Szczyrk apartament z dostępem do dobrze wyposażonej kuchni, która pozwoli rodzicom na przygotowanie dzieciom ciepłego posiłku.