Na co zwrócić uwagę podczas wyboru prawnika do firmy?

Wysoko wyspecjalizowany prawnik w firmie to skarb, dlatego warto dołożyć starań i wybrać taką kancelarię prawną, która będzie w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji.

Jak znaleźć właściwego prawnika do firmy?

Dobry prawnik tak naprawdę musi posiadać dwie cechy, aby mógł oferować obsługę prawną przedsiębiorstwa na wysokim poziomie. Po pierwsze ze specjalistą musi być dobry kontakt. Pamiętajmy, że to Ty zatrudniamy prawnika, więc taka osoba jest zobowiazana do szybkiej reakcji na nasz telefon czy maila. Po drugie prawnik powinien specjalizować się w wąskiej dziedzinie, takie osoby będą zdecydowanie najbardziej kompetentne i warto je zatrudnić.

Kancelaria prawna z polecenia?

Obsługa prawna przedsiębiorstw może być realizowana na różne sposoby, niemniej jednak niezbędny jest prawnik, który specjalizuje się w wąskich dziedzinach prawa. Osoby o wysokich kompetencjach w wybranej gałęzi prawa będą dużo bardziej rozchwytywane, niż te, które znają się na wszystkich, a jednocześnie nie mają zbyt dużego doświadczenia w branży. Czy kancelaria prawa z polecenia jest w tym wypadku dobrym rozwiązaniem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niekiedy będzie to strzał w dziesiątkę, innym razem porażka. Wszystko zależy od specyfiki firmy oraz tego, jakie ma potrzeby.

Idealny prawnik dla firmy – jaki?

Wybór kancelarii prawnej oferującej takie usługi jak obsługa prawna przedsiębiorstw może być trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Chociaż wiele kancelarii ma takie usługi w swojej ofercie, to wcześniej warto zastanowić się nad realnymi potrzebami swojego przedsiębiorstwa. Przykładowo, jeśli nasza firma będzie musiała głównie mierzyć się ze sprawami z zakresu prawa administracyjnego lub cywilnego, wówczas wybierajmy prawnika z doświadczeniem w takich dziedzinach. Tylko wybór doświadczonego, dobrze ukierunkowanego i zaangażowanego specjalisty ma sens i warto o tym pamiętać.

Gdy nie mamy się kogo doradzić w kwestii doboru prawnika, dobrym źródłem informacji będzie sieć. W internecie jest mnóstwo opinii oraz informacji na temat poszczególnych kancelarii prawnych, tak więc na pewno uda nam się znaleźć odpowiednią, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania oraz pomoże nam w każdej sytuacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.