Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

biuro rachunkowe

Każdy przedsiębiorca otwierający własną działalność gospodarczą musi podjąć decyzję czy wynająć księgową, czy zdecydować się na biuro rachunkowe. Każda z opcji ma wady i zalety, niemniej jednak optymalnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw będzie wsparcie firmy zewnętrznej. Jak wybrać biuro rachunkowe, aby nie żałować?

Podstawa to bezpieczeństwo

Specjaliści z biura rachunkowego zadbają o comiesięczne rozliczenia z urzędami i dopilnują, aby wszystkie sprawy przybrały odpowiedni obrót. Chociaż na początku prowadzenia firmy, jesteśmy narażeni na wysokie koszty, nie ma sensu oszczędzać na specjalistach od podatków. Warto zatrudnić biuro księgowe o dobrych opiniach, w którym pracują wysoko wykwalifikowani i doświadczeni księgowi. W tym wypadku cena nie zawsze idzie w parze z jakością, niemniej jednak trzeba mieć na uwadze to, że niskie koszty mogą oznaczać ograniczony zakres usług. Ważną kwestią jest również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – każda firma oferująca księgowość Katowice powinna posiadać taką polisę.

Warunki współpracy

Każde biuro księgowe działa inaczej, obecnie wiele firm oferuje usługi online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w tym wypadku mamy dostęp do dokumentacji firmowej całą dobę, wiec możemy na bieżąco monitorować sytuację, dostajemy też dostęp do systemu fakturowania itp. Warto dopytać o zasady przekazywania dokumentów, terminy oraz usługi dodatkowe, z którym można skorzystać. Można liczyć na przykład na raporty menadżerskie, przygotowanie przelewów, przypomnienia o płatnościach.

Jeżeli decydujemy się na współpracę z biurem księgowym, należy zorientować się wcześniej, w jakich godzinach firma pracuje i czy w wyjątkowych sytuacjach można będzie liczyć na ich wsparcie również po godzinach. Istotne będzie również to, w jaki sposób będziemy informowani o podatkach przypadających na dany miesiąc oraz ZUS do zapłaty.

Wybór biura rachunkowego takiego jak http://www.union.katowice.pl/ to bardzo ważna kwestia. Od poprawności rozliczeń zależy sytuacja naszej firmy, dlatego księgowość Katowice musi być prowadzona przez osoby kompetentne, które znają się na rzeczy i potrafią doradzić w razie kłopotów. Oprócz opinii klientów wybranego biura trzeba sprawdzić świadectwo kwalifikacji oraz certyfikat księgowy. Niektóre firmy specjalizują się w obsłudze przedsiębiorstw z konkretnych branż. Jedne będą doskonale radzić sobie z rozliczeniami firm transportowych, inne będą specjalizować się w prowadzeniu księgowości firm usługowych. Taka specjalizacja to gwarancja, że firma spełni nasze oczekiwania.