Najciekawsze pomysły na niedrogi prezent pod choinkę

kalendarze plakatowe

Święta to czas, kiedy wiele osób obdarowuje się prezentami. W wielu rodzinach oczywiste jest, że każdy powinien dostać coś pod choinkę. Czasem jednak nie możemy sobie pozwolić na kupno czegoś drogiego i wyszukanego. Jak mile zaskoczyć bliską osobę nie wydając dużo?

Ładny gadżet do domu

Praktyczne prezenty do domu i dekoracje zawsze są w modzie. Kalendarze plakatowe to tylko jeden z pomysłów. Kalendarz taki zostanie z obdarowaną osobą przez cały rok i przez cały ten czas będzie przypominać o miłych chwilach wspólnie spędzonych w czasie świąt.

Kalendarz plakatowy może mieć spersonalizowaną grafikę, dzięki czemu zawsze można wybrać coś, co obdarowanej osobie na pewno się spodoba. Ciekawym pomysłem jest też podarowanie ramki na zdjęcia ze wspólną fotografią, albo niewielkiego albumu, dzięki któremu będzie można wracać do najlepszych wspomnień. Równie dobrze sprawdzi się kubek z nadrukiem albo po prostu coś praktycznego, czego danej osobie może brakować.

Własnoręcznie wykonany prezent

Prezent oczywiście można wykonać też samodzielnie. Wymaga to czasu i nieco pracy, ale przy odrobinie pomysłowości nie będzie wiele kosztować. Wielką zaletą takich prezentów jest to, że można przy ich pomocy łatwo pokazać, że bardzo nam na kimś zależy.

Wiele osób wątpi w swoje plastyczne zdolności. Warto więc na tę sprawę spojrzeć trochę szerzej. Doskonałym prezentem na święta może być też paczka własnoręcznie upieczonych pierników albo samodzielnie wyhodowana i pieczołowicie pielęgnowana roślina doniczkowa.

Prezenty dobre dla każdego

Są takie prezenty, które nie muszą kosztować dużo, a na pewno sprawią radość każdemu. Dobrym pomysłem jest zakup karty podarunkowej do księgarni. Radość obdarowanemu sprawi też na pewno bilet do kina, czy na interesujący koncert. Jeżeli zaczniemy się rozglądać odpowiednio wcześnie, to z całą pewnością uda się coś znaleźć za niewielkie pieniądze.

Kalendarze plakatowe mogą być niezłym prezentem nie tylko dla bliskich osób, ale również dla współpracowników, czy klientów, z którymi chcemy nawiązać trwałe relacje. Wśród uniwersalnych prezentów wymienić należy też bony na masaż albo do spa. Dzięki nim bliska osoba będzie mogła się zrelaksować i odpocząć, za co na pewno będzie nam bardzo wdzięczna.