Czym charakteryzuje się dobra wiertarka słupowa?

wiertarka słupowa

Porządna wiertarka słupowa jest doskonałym wyborem dla zagorzałych miłośników majsterkowania. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który służyć będzie latami należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku wiertarki słupowe należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i łatwość obsługi. Przed dokonaniem zakupu warto także dokładnie zapoznać się z opiniami konsumentów.

W przypadku wiertarek stołowych ogromną rolę odgrywa ich waga. Jak łatwo się domyślić im lżejsza wiertarka, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie ją przechowywać i przenosić. Ergonomiczne i poręczne wiertarki są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu praca z nimi jest czystą przyjemnością.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wiertarki słupowe wyposażone w diodę, która oświetla miejsce pracy. Dzięki temu prostemu dodatkowi znacząco zwiększa się precyzja.

Jaka moc urządzenia?

Jednym z najważniejszych parametrów nowoczesnych wiertarek jest oczywiście ich moc obrotowa. Każdy z producentów podaje maksymalną moc swoich urządzeń, dzięki czemu bardzo szybko można porównać dostępne na rynku wiertarki. Jak powszechnie wiadomo im większa jest moc, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej jest poradzić sobie nawet z bardzo twardym materiałem.

Dla niedzielnych majsterkowiczów zdecydowanie najlepszym wyborem jest wiertarka słupowa o mocy 600-800 W. Wartość nominalną należy umiejętnie dostosować do rzeczywistego zapotrzebowania. Pamiętać należy również o tym, że w słabszych wiertarkach znacznie szybciej zacierają się silniki, dlatego też wymagają one regularnej konserwacji i odpowiedniego serwisowania.

Prędkość obrotowa

Wiertarka słupowa spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy posiadać będzie odpowiednią prędkość obrotową. Jest to jeden z kluczowych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na funkcjonalność wiertarki.

Godne polecenia są wiertarki od renomowanych producentów o prędkości 2500–2700 obrotów na minutę. Najlepszym wyborem są oczywiście wiertarki z regulacją prędkości obrotów. Dzięki takiej funkcji bez problemu można ustawić odpowiednią prędkość do konkretnego materiału. Pamiętać należy także o tym, aby zwrócić uwagę na średnicę wiercenia.

Wiertarki słupowe znajdziesz w ofercie TOP Poręba