Paleta do wykorzystania spożywczego- jaka ma być?

Trudno wyobrazić sobie sprawne działania magazynów oraz działów transportu bez palet. Do tych najpopularniejszych co prawda można zaliczyć drewniane, ponieważ są one wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Do kontaktu z żywnością stosuje się jednak sprzęt higieniczny. Jakimi cechami się on wyróżnia?

Plastikowa paleta- gwarancja jakości

Warto postawić na wysokiej jakości certyfikowane palety h1. Są one przeznaczone do kontaktu z żywnością, na przykład z mięsem. Ich konstrukcja, czyli gładka powierzchnia, bez żadnych żebrowań powoduje, że można je bardzo łatwo wyczyścić i zachować w sterylnym stanie. Nie ma także obawy o to, że zaczną się na niej namnażać szkodliwe drobnoustroje oraz na przykład pleśń.

Paleta h1 przeznaczona do kontaktu z żywnością ma również taką strukturę, dzięki której możliwa jest cyrkulacja powietrza. To niezwykle ważne, jeżeli przechowuje się żywność w magazynie lub transportuje przez kilka godzin. Swobodny przepływ powietrza umożliwia także odprowadzanie wilgoci i sprawia, że żywność zachowuje swoją świeżość.

Paleta h1 wymiary- idealna do wykorzystania magazynowego

Bezpieczne palety higieniczne h1 posiadają rozmiar 1200 x 800 mm. Każda z nich waży tylko 18 kg, zaś mogą na sobie udźwignąć nawet do jednej tony. Pomaga to efektywnie wykorzystać miejsce na poszczególnych paletach i załadować je dużą ilością towaru. Chociaż ceny palet przeznaczonych do kontaktu z żywnością są nieco wyższe niż tych drewnianych, warto wiedzieć, że taka inwestycja naprawdę się opłaca, ponieważ z palety plastikowej można korzystać nawet 10 lat. Po prostu jest ona niezwykle wytrzymała. Tymczasem wiele palet drewnianych rozpada się w ciągu roku o zakupu.

Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny i wiele firm coraz częściej zwraca na to uwagę, by nie generować zbędnych śmieci. To zjednuje im nowych klientów, ale także sprawia, że faktycznie ziemia może być mniej zanieczyszczona. Paletę plastikową po zużyciu można po prostu na coś przetworzyć, ponieważ tworzywo sztuczne, z którego jest wykonana daje takie możliwości. Jeżeli z drugiej strony spojrzeć na utylizację palet drewnianych to stanowi ona problem i po prostu zalegają one jako góra śmieci. Świadome ekologicznie firmy będą z pewnością coraz częściej inwestować w palety plastikowe, nawet jeżeli nie pracują z żywnością.