Palety i pojemniki – solidne produkty i ich przeznaczenie

W Polsce powstają kolejne firmy transportowe. Budowane są magazyny, hurtownie i różne zakłady produkcyjne. Jednak nie mogłyby one poprawnie funkcjonować, gdyby nie skrzynki z tworzywa, odpowiednie opakowania czy przede wszystkim palety o określonej wielkości. Te elementy są przecież podstawowym wyposażeniem danego zakładu i pozwalają na łatwe transportowanie szerokiej gamy towarów. Co jeszcze wiemy na ich temat?

Ogólna charakterystyka

Wszystkie tego typu produkty wykonuje się z tworzywa odznaczającego się sporą wytrzymałością. Chodzi tutaj oczywiście o plastik, który ma przewagę nad drewnem. Nie dość, że zapewnia lepsze bezpieczeństwo np. w trakcie przewozu i zdecydowanie dłuższą żywotność opakowaniom, to jeszcze sprawia, że sam koszt użytkowania staje się niższy. To najważniejsze zalety, możliwe dzięki z góry określonym standardom. Poza tym drewniane pojemniki nie są tak odporne na wszelkie, złe warunki atmosferyczne, jak skrzynki z tworzywa sztucznego. Sprawdźmy poniżej, jakie dokładnie rodzaje profesjonalnych palet i pojemników oferuje producent opakowań plastikowych.

Skrzyniopalety zwykłe i składane

Często można spotkać się z produktami, które można zarówno wynająć, jak i zakupić. Mowa chociażby o skrzyniopaletach. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy transportować oraz magazynować dany towar, bez obaw o jego uszkodzenia (nie grozi mu wilgoć, woda i kurz). Ochrona przewożonego asortymentu – nie tylko to zapewnia Producent plastikowych opakowań. Dodatkowo należy wiedzieć, że dzięki zastosowaniu obecnych palet, nie szkodzi się atmosferze – zmniejszona jest bowiem emisja dwutlenku węgla.

Co ciekawe, oprócz odpowiednio zaprojektowanych skrzyniopalet plastikowych (charakteryzujących się niezwykłą wytrzymałością oraz optymalizacją obciążania auta i poprawą wykorzystania miejsca podczas transportu), wykorzystuje się również skrzyniopalety składane, jeszcze łatwiej nadające się do tego, aby je łatwo i szybko przenosić oraz rozmieszczać. Ich specjalna, bardzo solidna konstrukcja umożliwia częsty transport towarów różnej wielkości w każdy region kraju. Z kolei mała waga powoduje, że zastosowanie jest szerokie (służą w przemyśle mięsnym, spożywczym, a nawet farmaceutycznym).

Pojemniki do przewodu płynów i artykułów spożywczych

Warto także wspomnieć o tym, że producent opakowań plastikowych ma w swojej bogatej ofercie także składane pojemniki, przystosowane do przechowywania i przewozu cieczy. Nie są one ciężkie. Dzięki nim można zachować sterylność. Nic się nie wyleje, bo charakteryzują się szczelnością oraz stabilnością i trwałością, więc – jak mówi producent plastikowych opakowań – śmiało da się je przechowywać w każdym magazynie. Takie zalety sprawiają też, że nie trzeba martwić się o daleki transport, zarówno drogą lądową, morską, jak i powietrzną.