Pianka polietylowa w rolce

Jak bezpiecznie przewieźć meble i inne cenne przedmioty podczas przeprowadzki do nowego domu? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy zmieniają miejsce zamieszkania. Rozwiązanie jest proste, bardzo tanie i powszechnie dostępne. To pianka polietylenowa w rolce, którą bez problemu można zakupić w składach budowlanych stacjonarnych lub w sklepach internetowych.

Polietylen nie jest taki zły

Pianka polietylenowa to tworzywo sztuczne – plastik, z którego nadmiarem zmaga się ludzkość. Jest to bardzo popularny materiał używany ze względu na niskie koszty produkcji, nieskomplikowaną technologię a przede wszystkim z powody niezwykłych walorów użytkowych. Przy mądrej gospodarce ten bardzo wytrzymały polietylen może z naszego wroga zmienić się w sprzymierzeńca w walce o czystą przyrodę.

Pianka polietylenowa w rolce, podobnie jak inne wyroby wykonane z tego wyjątkowo odpornego na działanie wody, temperatury, promieniowania UV tworzywa, to produkt o wyjątkowych walorach, dzięki któremu możemy chronić przedmioty. Jest ona najwyżej cenionym produktem amortyzującym wstrząsy powstające podczas transportu oraz chroniącym opakowaną zawartość przed działaniem wszystkich innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Pianka w rolce – gdzie można jej używać?

Pierwsze i najważniejsze zastosowanie pianki polietylenowej już znamy. To bardzo lekki, mocny, odporny materiał służący do zabezpieczania różnych przedmiotów podczas transportu. Doceniają to zarówno osoby wysyłające paczkę do rodziny, jak i przewoźnicy wielkich, cennych maszyn o znacznych gabarytach.

Pianka w rolce produkowana jest w różnych rozmiarach jeśli chodzi o grubość i szerokość. Rozmaite są także długości nawoju na rolce. Każdy może więc zakupić produkt stosownie do swoich potrzeb – małe rolki odpowiednie będą do gospodarstw domowych, wielkie role do fabryk czy firm zajmujących się przewozem.

Pianka polietylenowa znalazła także zastosowanie w innych obszarach. Jest wysoko cenionym materiałem wykorzystywanym do produkcji akcesoriów medycznych i rehabilitacyjnych. Polietylen nie wchodzi w reakcje chemiczne. Jest nietoksyczny i obojętny biologicznie. Dzięki dużej wytrzymałości i lekkości okazał się niezwykle przydatnym do produkcji stabilizatorów oraz gorsetów ortopedycznych. To także materiał używany przy wytwarzaniu sprzętu do nauki pływania, mat oraz innych przedmiotów rehabilitacyjnych.

Z polietylenu produkuje się bardzo mocne żyłki wędkarskie oraz linki do wspinaczki i dla żeglarzy.

Bardzo dużo pianki polietylenowej na rolce lub w płachtach używa się w budownictwie. Cienka pianka w rolce to podkład izolacyjny i amortyzacyjny kładziony pod panele podłogowe. Pianka jako wysokiej klasy izolator termiczny sprawdza się w roli otuliny rur ciepłowniczych. To także doskonały materiał wykorzystywany do tworzenia systemów dylatacyjnych w budynkach.