Jak przygotować aranżację w stylu retro?

Na nowo rozsmakowaliśmy się w stylu z dawnych lat. Kryształowe żyrandole retro pozwalają nam wrócić do tych niezwykle przyjemnych wspomnień i przypomnieć sobie, jak to kiedyś było, jednocześnie pozwalając nam na tworzenie historii na nowo.

To samo czynią zresztą z aranżacjami. Z jednej strony nakierowują je na styl vintage, z drugiej jednak pozwalają im zachować własną unikalność, dopuszczając do przeplatania się tego, co stare z tym, co nowe. Lampy retro potrafią wykorzystać to, co dawniej rzeczywiście było najpiękniejsze. Prawie zawsze przewijają się w nich szkło, metalowe chromowane elementy oraz kryształ. Styl retro na pewno jest stylem mocno dekoracyjnym o postaci dominującej.

Skąd brać retro dekoracje?

Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć wstecz i spojrzeć na wnętrza ukazane na zdjęciach zrobionych w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych bądź siedemdziesiątych. Niektórzy nawet tego nie muszą robić, bo sami dobrze pamiętają, jak wyglądała moda w tamtych czasach. Retro kojarzy się z rzeczami używanymi, pochodzącymi z antykwariatów, pozyskiwanymi na giełdach i wynajdowanymi na aukcjach internetowych, ale to nie jest wcale tak, że jeśli komuś marzą się lampy w stylu retro, w żadnym wypadku nie może on ich kupić w nowej ich wersji.

Producenci dobrze zdają sobie sprawę z rosnącej popularności stylu retro, która zachęca ich właśnie do tworzenia różnych retro elementów. Są to nowe, aczkolwiek odpowiednio stylizowane przedmioty. Naprawdę nie da się po nich stwierdzić, w którym roku zostały wyprodukowane, bo prezentują się tak, jak gdyby miało to miejsce lata temu, a nie współcześnie.

Co wyróżni retro aranżację?

Na pewno dekoracyjne meble. Lampy w stylu retro też są ważne, ale one tylko dopełniają wnętrza, podczas gdy meble te wnętrza tworzą. Wysokie masywne meblościanki zarysowują przestrzeń. Klasyczne tapicerowane narożniki, zdobione przez fikuśne drewniane detale, przygotowują dokładnie takie kąciki do relaksacji, jakie niegdyś występowały dosłownie we wszystkich domach. Lampy retro w takim wnętrzu też odegrają ważną rolę. To one jako jedyne spośród wszystkich wnętrzarskich elementów w takim samym stopniu łączą w sobie właściwości dekoracyjne z praktycznymi.

Kryształowe Żyrandole retro, odznaczające się naprawdę imponującymi rozmiarami, często stanowią tę wisienkę na torcie. Są elementami dopełniającymi przestrzeń. Tą ostateczną dekoracją, która łączy wszystko w spójną całość.