Profesjonalne usługi w zakresie pakowania towarów

Prowadzisz sklep internetowy lub stacjonarny? Chcesz zminimalizować skalę reklamacji logistycznych i poprawić wskaźnik swojej oceny jako sprzedawcy lub producenta? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie: profesjonale usługi w zakresie pakowania i kompletacji towaru!

Oferta w obszarze logistyczno-magazynowym

Działające na rynku firmy specjalizują się przede wszystkim w pakowaniu towarów, ich kompletowaniu, oznakowaniu i magazynowaniu. Dbałość o każdy szczegół tego procesu to gwarancja jakości dostawy do finalnego odbiorcy i wysoki poziom jego zadowolenia.

Dynamicznie rozwijająca się branża e-commerce sprawia, że firmy specjalizujące się w pakowaniu produktów dysponują niemal każdym rodzajem opakowania, który jest idealnie dopasowany do specyfiki produktu i warunków, w jakich musi być on transportowany. Warto mieć bowiem na uwadze, że inne opakowania stosuje się do przewożenia żywności, a inne do transportu kosmetyków, zabawek czy galanterii.

Oferta opakowań dostępna na rynku

Pakowanie towarów o różnej specyfice wymaga dostępności wielu rodzajów opakowań. Do najbardziej popularnych należą: opakowania kartonowe, skrzynki pleksi, folie bąbelkowe czy opakowania z wypełnieniem ze styropianu. W przypadku większych transportów stosuje się np. skrzynio-palety.Zlecając tego typu usługę firmie specjalizującej się w obszarze logistyczno-magazynowym możemy mieć pewność, że towar zostanie zapakowany właściwie z uwzględnieniem jego specyfiki oraz warunków samego transportu.

Jakie korzyści daje zlecanie pakowania towarów firmom zewnętrznym?

Korzyści płynących z korzystania z usług firm specjalizujących się w pakowaniu różnego asortymentu jest wiele. To przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy, bowiem nie ma konieczności delegowania tego typu zadań pracownikom, którzy w tym czasie mogą zająć się innymi pracami.

Warto też wspomnieć, że profesjonalne, bezpieczne i solidne zapakowanie produktów podnosi wiarygodność sprzedawcy czy producenta oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia reklamacji logistycznych. Wiele firm ma też w swojej ofercie usługi dodatkowe, np. możliwość dołączenia do paczki ulotek, instrukcji, kart technicznych, certyfikatów czy kart gwarancyjnych, co w przypadku niektórych produktów będzie miało duże znaczenie.