Właściwości folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa wykonana jest z materiału, który jest sprężysty, przezroczysty i plastikowy, a także elastyczny. To najbardziej chyba uniwersalny materiał używany nie tylko do pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów np. ze szkła.
Folia bąbelkowa używana jest na co dzień w wielu branżach.

Właściwości folii bąbelkowej

Producent folii bąbelkowej zachwala przede wszystkim jej elastyczność. Niewielkie pęcherzyki, z których składa się ten materiał, zabezpieczają towar przed wilgocią, uderzeniami, wstrząsami, czy zanieczyszczeniami z zewnątrz.Materiał opakunkowy, jakim jest wyprodukowana przy pomocy specjalnych maszyn folia bąbelkowa producent zachwala przede wszystkim ze względu na jej niską wagę własną, elastyczność, wytrzymałość, wysoką odporność na rozciąganie i zginanie, a przede wszystkim niską cenę.

Producent folii bąbelkowej gwarantuje także jej uniwersalność i kompaktowość. Nie zajmuje dużo miejsca, a można nią zabezpieczyć meble, książki, sprzęty elektroniczne, czy wyroby ceramiczne.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Zastosowanie folii bąbelkowej jest wielorakie. Najczęściej jest używana przy sprzedaży internetowej, w dodatku w każdej branży.Niezastąpiona jest również do owijania towarów sprzedawanych na paletach. Są to przeważnie produkty AGD lub RTV.

Folia bąbelkowa wykorzystywana jest jako izolator lub jako zabezpieczenie przed zimnem roślin.

Produkcja folii bąbelkowej przydaje się również w gastronomii, jako ocieplacze dla posiłków wydawanych na wynos. Paradoksalnie mrożonki owinięte w folię bąbelkową również trzymają ujemną temperaturę.Produkcja folii bąbelkowej doskonale sprawdza się w czasie rekreacji. Wykonana z miękkiego, elastycznego materiału jest doskonałą ochroną w różnego rodzaju grach, zabawach czy innych aktywnościach fizycznych. Do rozrywki jest wykorzystywana również ze względu na rozpoznawalny dźwięk przy przekłuciu

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Rulony w jakich jest folia bąbelkowa producent sprzedaje w czterech grubościach i w różnych długościach. Dostępne są we wszystkich lepszych sklepach z materiałami do pakowania. Można ja kupić również przez internet.

Produkcja folii bąbelkowej

Nowoczesne maszyny do produkcji folii bąbelkowej pozwalają na produkcję przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów. Folie mogą być produkowane nawet bezpośrednio u klienta, albo na specjalnych halach produkcyjnych. Urządzenia te mogą być przenośne, małe, proste w obsłudze.