Blaty fornirowane – funkcjonalna reprezentacyjność

Blaty z płyt fornirowanych coraz częściej wykorzystywane są w aranżacjach nie tylko mieszkań, ale również lokali użyteczności publicznej. Swoją popularność zawdzięczają wielu walorom. Do najważniejszych zalicza się funkcjonalność i estetyka.

Funkcjonalność

Blaty fornirowane świetnie spisują się w charakterze wyposażenia wnętrza, z którego korzysta wiele osób. Są odporne na odkształcenia, nie boją się wilgoci i łatwo utrzymać je w czystości. Nic więc dziwnego, że po takie rozwiązanie chętnie sięgają właściciele hoteli, pubów i restauracji.
Blat fornirowany to bardzo dobra propozycja do każdego miejsca, które ma wyglądać reprezentacyjnie. Wykonany z dobrej jakości materiału i elegancko polakierowany doda szyku i podkreśli elegancki charakter stylizacji wnętrza. Do tego, by zawsze lśnił czystością, wystarczy miękka szmatka zwilżona roztworem wody i mydła.

Estetyka

Blaty fornirowane oklejone są tworzywem wykonanym z drewna, co samo w sobie nadaje mu elegancki charakter. Producenci oferują fornir w wielu kolorach i odcieniach, dzięki czemu blat łatwo jest dobrać odpowiednio do aranżacji pomieszczenia. Jest znacznie tańszy, niż odpowiednich z jednolitego drewna, dzięki czemu można pozwolić sobie na zachowanie spójności np. powierzchni baru i stolików.
Okleinę wykorzystywaną do produkcji blatów fornirowanych wykonuje się z różnych gatunków drzew, również egzotycznych, które mają wyjątkowy charakter. Są więc dobrą propozycją np. do wykończenia wyspy hotelowej recepcji, przy której obsługiwani są goście. Intrygujący detal może być dla nich zapowiedzą miłych wrażeń i przytulnego wypoczynku, na który liczy się korzystając z oferty hotelu.

Fornir nad drewnem

Odpowiednio zadbany i zakonserwowany blat fornirowany przez wiele lat będzie wyglądał estetycznie i elegancko. jego pielęgnacja nie różni się od tego, jak traktuje się meble wykonane z jednolitego drewna. Przewagą natomiast jest cena. Blaty fornirowane są znacznie tańsze, niż drewniane. To oznacza, że łatwiej jest zdecydowani się na wymianę jednego elementu wyposażenia wnętrza, by je odświeżyć i nadać nowego charakteru.
Cena przyjazna budżetowi firmy jest jednym z kluczowych kryteriów, jakie bierze się pod uwagę kupując wyposażenie. Dotyczy to przede wszystkim elementów, które w każdej chwili mogą zostać zniszczone przez niefrasobliwego klienta.

Blaty fornirowane znaleźć można na Demico.pl