Depilacja laserowa – mądry wybór dla mężczyzny

Owłosienie na skórze jest nie zawsze pożądane, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Poza skórą głowy estetyczniej jest mieć jak najmniej owłosienia – a najlepiej wcale. Mężczyźni rzadko kiedy decydują się na depilacje nóg czy pach, jednak w ich przypadku problemem może być owłosienie klatki piersiowej czy pleców.

Nieestetyczne włosy na plecach i klatce piersiowej

O ile delikatne owłosienie klatki piersiowej u mężczyzn jest dla kobiet bardzo atrakcyjne, o tyle gęste, ciemne włosy porastające plecy już niekoniecznie. Mężczyźni, których organizmy mają nieco wyższą zawartość testosteronu, często borykają się z owłosionymi plecami. Stanowią one nie tylko defekt estetyczny, ale również higieniczny – plecy pocą się znacznie bardziej i trudno utrzymać ich właściwą higienę na co dzień. Golenie włosów maszynką jednorazową w tych miejscach nie wchodzi w grę – odrastające włoski mogą nie tylko powodować podrażnienia, ale też wyglądają niedobrze oraz są bardzo nieprzyjemne w dotyku. Podobnie rzecz ma się z klatką piersiową. Jedyną skuteczną metodą usuwania owłosienia z tych partii ciała są zabiegi pozwalające usunąć włos razem z cebulką nie powodując odrastania kłujących włosków. Depilacja laserowa sprawdza się tutaj wyśmienicie i jest bezbolesna.

Wygodna depilacja laserowa

Usuwanie owłosienia na torsie i plecach u mężczyzn może przebiegać szybko, bezboleśnie i skutecznie. Dzięki depilacji laserowej w ciągu maksymalnie 2-3 godzin można pozbyć się istniejących włosków, a powtarzany co kilka tygodni zabieg pomoże usunąć je całkowicie na kilka lat. Zabieg taki w przypadku mężczyzn okazuje się bardzo efektowny, ponieważ panowie zazwyczaj charakteryzują się gęstym, ciemnym i grubym zarostem. Takie włoski są dużo bardziej podatne na światło lasera.

Jak przebiega depilacja laserowa

Urządzenie emitujące światło o odpowiedniej długości fali zostaje pochłonięte przez melaninę zawartą w owłosieniu. To powoduje obumarcie cebulki włosa i zapobiega ponownemu jego wzrostowi w przyszłości. Zabieg depilacji laserowej wykonuje się po odpowiednim przygotowaniu, polegającym między innymi na unikaniu depilacji i opalania przez kilka tygodni. Następnie włoski goli się maszynką jednorazową tuż przed zabiegiem i poddaje się skórę działaniu lasera. Taki zabieg skutecznie eliminuje włosy z bardziej wrażliwych na ból partii ciała, których depilowanie woskiem czy depilatorem elektrycznym nie wchodzi w grę ze względu na wrażliwość skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med