Czy warto korzystać z pomocy agencji nieruchomości?

Poszukiwanie mieszkania lub domu na własność to wyjątkowo ciężkie zadanie. Niektórzy próbują szukać wymarzonego lokum na własną rękę, ale jest to czasochłonne i rzadko kończy się sukcesem. Warto wybrać biuro Kwadrat Nieruchomości, które ma w zespole doświadczonych agentów skłonnych do pomocy.

Nie jest tajemnicą, że rynek nieruchomości jest niestabilny już od kilku dobrych lat. Ceny są zróżnicowane, a wybór mieszkań bardzo duży, co wcale nie ułatwia decyzji osobom początkującym. Według powszechnej opinii poszukiwanie nieruchomości lepiej zlecić ludziom z doświadczeniem. Pośrednicy świetnie znają rynek sprzedaży i kupna nieruchomości, a do tego wiedzą, gdzie najlepiej szukać ogłoszeń. Nie wszyscy mają świadomość, że biura nieruchomości mają przeważnie dostęp do dodatkowych baz danych i mogą korzystać z kontaktów wypracowanych przez lata.

Pomoc biura nieruchomości

Korzystając z pomocy agencji nieruchomości masz pewność, że wszystko jest zgodne z prawem. Osoba szukająca mieszkania musi najpierw przedstawić agentowi swoje wymagania oraz preferencje. Później pośrednik szuka na rynku ofert, które będą spełniać wszystkie podane kryteria. Jest to najbardziej żmudny etap, ponieważ poszukiwania mogą czasami trwać nawet tygodniami. Bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji również ma bardzo duże znaczenie.

Wymogi pośredników

Warto zaznaczyć, że osoby, które chcą zostać agentem nieruchomości muszą mieć pełną zdolność do czynności prawnych i wpisać się do rejestru. Wcześniej trzeba było mieć wyższe wykształcenia, praktykę zawodową i licencję, ale od 1 stycznia 2014 r. te przepisy już nie obowiązują. Istotne jest jednak to, żeby pośrednik nieruchomości widniał w Centralnym Rejestrze Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Należy jeszcze wspomnieć o umowie na wyłączność, która dla klientów jest bardziej korzystna od umowy otwartej. Warto zaznaczyć, że przy umowie bez wyłączności reklama nieruchomości jest ograniczona. Wynika to z faktu, że biuro Kwadrat Nieruchomości nie ma pewności, czy wszystkie poniesione koszty się zwrócą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kwadrat nieruchomości.