Czy warto kupić spray mop?

Spray mop nie tylko przyspiesza mycie podłóg, ale również gwarantuje bardzo łatwe i szybkie ich mycie bez konieczności używanie tradycyjnego wiaderka z wodą. Ponadto dzięki produktowi użytkownik oszczędza zużycie środka czyszczącego. Warto bowiem wiedzieć, że podczas mycia podłogi należy dozować tylko taką ilość roztworu, jaka jest planowana do zużycia.

Nieocenioną korzyścią tego produktu jest fakt, że przez zmianę wkładu do mopa, można później bez problemu go wykorzystać do zamiatania podłóg. Spray mop jest nie tylko bardzo lekki, ale również niezwykle ergonomiczny. Aluminiowy kij oraz bardzo wygodny uchwyt z przyciskiem umożliwiają użytkownikowi na pracę w prawidłowej pozycji.

Zastosowanie produktua

Spray mop przeznaczony jest zarówno do domowego, jak i profesjonalnego zastosowania. Produkt jest bardzo przydatny przede wszystkim w miejscach, gdzie koniecznie jest bardzo szybkie przemycie podłogi. Osoby, które będą miały pod ręką omawiany spray mop nie muszą używać tradycyjnego zestawu do mycia podłóg, w skład którego jak wiadomo wchodzą wiadro i mop.

Spray mop w zdecydowanej większości przypadków wyposażony jest przez producentów w sztywne stelaże z rzepowymi listwami. Służą one bowiem do mocowania wkładu przeznaczonego do mycia podłogi. W ten prosty sposób można nie tylko łatwo, ale również szybko wymienić zabrudzony wkład na nowszy, a następnie kontynuować mycie podłogi. Warto podkreślić, że ogromną korzyścią stelaża na rzep jest możliwość przyczepiania do niego wkładu akrylowego służącego do zamiatania podłóg.

Sposób użycia produktu

Wkłady do mopów można bez żadnego problemu wymieniać na inne, nawet z innego materiału. Obecnie firmy zajmujące się sprzedażą tego typu produktów posiadają w swojej ofercie asortymentowej bardzo dużą liczbę wkładów z różnych włókien: poliamidowych, bawełnianych, a także poliestrowych.

Osoby, które planują umyć podłogę bez pomocy wiadra powinny bardzo zwrócić uwagę na stopień zabrudzenia wkładu. W przypadku, gdy się zabrudzi nie będzie wchłaniał zabrudzeń, co w konsekwencji doprowadzi do powstawania smug. W takich sytuacjach rekomendowane jest zdjęcie wkładu ze stelaża, a następnie nałożyć nowy. Zużyty oraz zabrudzony wkład można bez żadnego problemu odłożyć na bok, następnie wystarczy przeprać, wysuszyć i odłożyć na wybrane przez siebie miejsce do następnego użycia.