Producenci syropów dbają o to, żebyśmy byli zarówno zdrowsi, jak i mogli skorzystać z dobrodziejstw przyrody. Przepisów na stworzenie bazy syropu nie jest dużo, ale już produkty, z których są robione te syropy oraz niezwykłe i nieprzewidziane ich połączenia to już inwencja twórcza producentów syropów.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w syrop?

Syropy można zakupić zarówno w aptekach – jeżeli chodzi o syropy lecznicze, jak i w praktycznie każdym sklepie. Prawie każdy producent syropów ma swoją stronę internetową. Pozwala to na znaczne poszerzenie zasięgu swojego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – większy zarobek dla producenta. Z biegiem czasu coraz więcej producentów syropów będzie dostępnych nie tylko w sklepach stacjonarnych, co jest oczywiście bardzo dobrą wiadomością – zarówno dla nas, jak i dla samych właścicieli tychże przedsiębiorstw z syropami.

Jakie są rodzaje syropów?

Syropy dzielimy zarówno na te lecznicze, jak i na te dodawane do wody, piwa albo do herbaty. Syropy na przeziębienie i grypę pomagające nam wykrztusić zalegającą wydzielinę w płucach mogą być na przykład prawoślazowe. Innego rodzaju syrop, czyli inaczej roztworu cukru, który służy do słodzenia napojów. Rodzajów syropów jest niezwykle dużo, także mamy do wyboru wiele smaków oraz zapachów. Mamy w czym wybierać, a z biegiem lat będzie coraz większy wybór syropów.

Jakich dodatków do syropów używa polski producent syropów?

Jedną z najczęstszych substancji pomocniczych, jaką dodają polscy producenci do syropów jest barwnik, który nadaje odpowiedniego koloru syropowi. Inną z takich substancji jest na przykład poprawiający zapach oraz smak jest wanilia, pomarańcza, esencja bananowa oraz olejek cytrynowy. Producenci dodają do syropów również sztuczne esencje smakowe, jak i karmel. Najczęstsze takie syropy z dodatkami to zarówno syrop wiśniowy, jak i syrop pomarańczowy. Każdy ze składników, z jakich stworzony jest dany syrop nie może wchodzić ze sobą wzajemnie w żadne interakcje.

Czy warto jest zatem kupować syropy zarówno poprawiające smak?

Oczywiście, że tak. Co prawda barwniki oraz sztuczne esencje smakowe nie należą do najzdrowszych składników syropów, ale smak jaki oferują nam polscy producenci jest niczym niezastąpiony. Poza tym herbata z sokiem malinowym to prawdziwy smak z dzieciństwa i praktycznie każdy z nas chciałby powtórzyć ten smak w swoim dorosłym życiu. Dzieciom posmakują leki popite wodą z takim sokiem, ewentualnie można lek rozpuścić w soku stworzonym z syropu poprawiającego smak.