Główne zalety ręczników bawełnianych

Ręczniki to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Codziennie używa ich cała rodzina. Obecnie w sprzedaży można kupić różne produkty z włókien naturalnych oraz sztucznych, ale w dalszym ciągu największym zainteresowaniem klientów cieszą się ręczniki bawełniane ze względu na swoje walory.

Atuty użytkowe ręczników bawełnianych?

Przede wszystkim są one naturalne i skóra dobrze je toleruje. Bawełna jest przyjemna w dotyku i delikatna. Nadaje się dla osób o bardzo wrażliwej skórze dlatego, że jest również antyalergiczna. Z powodzeniem z takich ręczników mogą korzystać dzieci a także można nimi wycierać niemowlęta. Dobrze chłoną wilgoć.

Można je prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu wszelkie roztocza, a także bakterie i zarodniki pleśni oraz grzybów są skutecznie zabijane. Dodatkowo bawełna także dobrze schnie. Już po kilku godzinach w ciepłej suszarni lub na powietrzu, świeżo wyprane ręczniki można używać ponownie.

Estetyczne i modne ręczniki bawełniane

W sprzedaży można spotkać naprawdę ogromny wybór ręczników bawełnianych, rozpoczynając od tych śnieżnobiałych, aż po wzorzyste. Wybór będzie zależał od osobistych upodobań, ale także wystroju łazienki. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest oczywiście biały, ale także szary czy brązowy lub beżowy.

Do łazienki nowoczesnej można także dobrać czerwone czy czarne ręczniki z bawełny. Za ich pomocą łatwo można zmienić wystrój tego pomieszczenia biorąc pod uwagę to, że dodatki takie w dobrej jakości można kupić już za 30 zł.

Jak dbać o ręczniki bawełniane?

Oczywiście częstość prania ma zasadnicze znaczenie dla higieny, ale nieodpowiednia pielęgnacja może je zniszczyć. Trzeba więc przede wszystkim zapoznać się z tym, co jest napisane na metce. Należy uwzględnić temperaturę prania, a także, to czy ręczniki można prasować. Bawełnę dobrej jakości można prać w wysokiej temperaturze, więc nie powinna zaszkodzić jej temperatura nawet 90 stopni.

Właśnie to jest atutem bawełny, że można ją też prasować, by jeszcze lepiej móc usunąć pozostałe po praniu bakterie. Niektóre ręczniki mogą tracić swą chłonność, jeżeli stosuje się płyn do płukania, ale jest to już kwestia indywidualnych upodobań, czy będziemy taki płyn stosować, czy też nie.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home