Jak wybrać idealne noże do kuchni?

Zestaw ostrych, wygodnych w użyciu noży to element obowiązkowy w każdej kuchni. Są niezbędne w przygotowywaniu posiłków, znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę w kuchni. Jakie noże wybrać, by zyskać większy komfort w kuchni? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? I gdzie kupić noże, które będą dobrze i długo służyć w kuchni?

Profesjonalne noże – must have w każdej kuchni

Urządzając kuchnię, trzeba pamiętać o niewielkich, ale odgrywających ogromną rolę w codziennym przygotowywaniu posiłków, akcesoriach. Jednym z nich są noże. Te powinny mieć dobrze zaostrzone, szybko tnące noże, stabilną, niewyślizgującą się z dłoni rączkę oraz różne wykończenie, by można było ich używać do każdego typu pokarmów. Noże można kupować samodzielnie lub zdecydować się na jeden z gotowych zestawów. Najważniejsze to nie oszczędzać na jakości. Tępe, niewygodne noże nie tylko spowolnią przygotowywanie ulubionych dań, ale przede wszystkim uczynią pracę w kuchni frustrującą i męczącą.

Czym są noże HACCP?

Planując zakup noży, warto rozważyć technologię HACCP. Co to takiego? To specjalny system, który stworzono, by uczynić gotowanie przyjemniejszym i bardziej wydajnym. Noże z serii HACCP występują w różnych rozmiarach, mają różne końcówki, długość i profil, by można było pokroić nimi każdy typ pokarmu, od owoców i warzyw, przez pieczywo, po mięso. W kolekcji nie zabrakło także noży uniwersalnych.Aby ułatwić obsługę, każdy typ noża ma inny kolor rączki, by kucharz mógł szybko sięgnąć po odpowiednie narzędzie i pokroić wybrany typ artykułu. Noże są wykonane z najwyższej jakości materiałów, mają ostre końce, doskonale radzą sobie nawet z twardymi, trudnymi do przekrojenia pokarmami. Ich wygodna rączka sprawia, że są stabilne, a ich obsługa to przyjemność.

Gdzie kupić wygodne, nowoczesne noże HACCP?

Noże z systemu HACCP są dostępne w wielu sklepach z wyposażeniem do kuchni. Najłatwiej dostać je w profesjonalnych sklepach gastronomicznych oraz online. Zwykle są sprzedawane oddzielnie, dzięki czemu każdy ma szansę skompletować zestaw na miarę swoich potrzeb, a w razie potrzeby dokupić czy wymienić dany typ noża. Decydując się na noże HACCP, trzeba pamiętać o sprawdzeniu, czy oferowane akcesoria rzeczywiście posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają normy narzucone przez system jakości Hazard Analysis and Critical Control Points.

Noże HACCP dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl