Idealny kolor ścian w salonie

Salon jest miejscem, które musi być na tyle przytulnie urządzone, aby sprzyjało odpoczynku i relaksacji. Musi być także reprezentatywny, bo tylko to pozwala rzeczywiście na przyjmowanie gości bez wstydu i z wielką chęcią. Musimy więc zadbać nie tylko o rzeczy się w nim znajdujące, ale także o kolory ścian.

Kolory ścian w salonie, jakie wybierać

Najlepiej jeśli chodzi o kolory ścian w salonie sprawdzają się stonowane propozycje. Nie dość, że są świetną bazą do zmian, to jeszcze pozwalają przede wszystkim na dobranie do nich niezliczonej liczby dodatków, a wszystko nadal wygląda bardzo spójnie i elegancko.

Kolory ścian w salonie powinniśmy dobierać jednak na podstawie rzeczy się w nim znajdujących. Jeśli mamy ciemne meble i ciemne dodatki, to raczej złą propozycją mogą okazać się ciemne ściany. Jednak jeśli nie chcemy z nich mimo to rezygnować, to najlepiej wybrać oświetlenie, które będzie intensywne i rozjaśni pomieszczenie.

Kiedy ściana jest ozdobą

Jeśli decydujemy się na stonowane ściany, to przede wszystkim należy je odpowiednio ozdobić. Można to zrobić wykorzystując naklejki lub bardzo często wybieraną obecnie i modną tapetę. Wzorów tapet jest na rynku bardzo dużo i dzięki temu z łatwością dobierzemy odpowiednią. Najmodniejsze są tapety 3d, które właściwie mogą konkurować z obrazami. Jest to bardzo widowiskowa propozycja, która rzeczywiście wygląda niezwykle elegancko.

Dobrą propozycją jest także tapeta w ornamenty, czy klasyczną kratę. Całość w towarzystwie stonowanych ścian bardzo dobrze się prezentuje i rzeczywiście takie połączenie doskonale sprawdza się jeśli chodzi o salon.

Stonowane ściany nie muszą wyglądać nudnie

Jeśli chodzi o stonowane ściany w salonie to nie muszą wyglądać nudnie, jeśli odpowiednio je ozdobimy. Można wykorzystać w tym celu ozdoby, kwiatki, a także bardziej praktyczne rzeczy jak dywany, czy ciekawe zasłony. Stonowane kolory ścian pozwalają na bardzo dużą dowolność, bo doskonale pasują mimo krzykliwych dodatków.

Tego typu kolory ścian w salonie jak beże, szarości, biel można dowolnie ozdabiać, a także zupełnie zmieniać wystrój i wszystko nadal do siebie pasuje idealnie. Jest to więc doskonała opcja dla każdego, kto kocha zmiany w domu i szuka świetnej bazy ku temu. Ponadto wyżej wymienione kolory wyglądają bardzo elegancko i w każdym domu będą wyglądać idealnie. Jest to więc propozycja niezwykle uniwersalna. Modne są także wszelkie odcienie pastelowe, które nadal wybiera wiele osób, jednak jest to już propozycja bardziej odważna.