Czy warto skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Miłośnicy dużych dawek adrenaliny nie muszą dziś daleko szukać sportów specjalnie dla nich. Skakanie z samolotu w wysokości 4000 metrów, spadanie z prędkością 200 km/h oraz swobodne lot i kierowanie spadochronem to zdecydowanie spora dawka adrenaliny dostępna tak naprawdę dla każdego, w każdy miejscu Polski, bez zbędnych przygotować i szkoleń. Skoki w tandemie to bezpieczny sport ekstremalny, który zapewnia ogromne wrażenia i emocje.

Skok ze spadochronem – czy naprawdę warto?

Jeśli szukamy atrakcji, która zapewni nam sporą dawkę adrenaliny to skoki w tandemie są po prostu idealne. Po pierwsze jest to w zupełności bezpieczne – skaczemy z profesjonalistą, instruktorem który ma wielkie doświadczenie i setki skoków za sobą. Skacząc w chmury z taką osobą nie musimy się niczego obawiać. Po drugie skok ze spadochronem wiąże się z naprawdę niezmiernymi emocjami i sporą dawką adrenaliny.

Jest to atrakcja, która na długo pozostaje w pamięci uczestnika, często jest wspomnieniem, do którego wraca się do końca życia. Niektórzy twierdzą, że ceny skoków są wysokie, jeśli jednak weźmiemy pod uwagę jakikolwiek inny sport ekstremalny, sprzęt i szkolenia w które należałoby zainwestować, to okazuje się że skoki spadochronowe wcale nie są aż tak drogim hobby. Sporym plusem jest też dostępność tego sportu. Praktycznie w każdym województwie mamy dostęp do skoków, więc nie musimy jechać na drugi koniec Polski, by poczuć nutkę tego szaleństwa.

Kiedy można skakać?

Sezon na skoki spadochronowe jest uzależniony przede wszystkim od pogody. Dobre warunki pogodowe oznaczają brak deszczu i niskich temperatur. Sezon zaczyna się późną wiosną, a kończy jesienią. Jeśli myślimy o skoku w tandemie jako prezencie, nic straconego. Skoki takie można rezerwować przez cały rok – po prostu termin jego wykonania jest przełożony na okres w którym dopisze pogoda. Skoki w tandemie stały się bardzo popularnym prezentem. Gdy na upominek zrzuca się grupka osób to prezent wcale nie staje się drogą fanaberią. Przede wszystkim jest to bardzo oryginalna niespodzianka. Adrenalinę lubi prawie każdy, więc zaproszenie na skok w tandemie może okazać się prezentem zapamiętanym na długie lata, a może nawet początkiem nowego, fascynującego hobby.