Jak dobierać zestawy poduszek, by ożywić wnętrze?

Małe przedmioty mogą wprowadzić wielką zmianę. Dokładnie tak jest z dekoracyjnymi poszewkami na poduszki. Dzięki nim salon lub sypialnia mogą całkowicie zmienić charakter. Jakimi zasadami warto się kierować, by stworzyć eleganckie i przytulne wnętrze?

Jak wybrać kolor poszewek dekoracyjnych?

Sofy w jednolitych kolorach wyglądają dobrze, gdy ułożymy na nich eleganckie poduszki dekoracyjne w jednolitych kolorach. Ciepłe barwy sprawią, że wnętrze stanie się przytulne. Żółte oraz pomarańczowe będą bardzo interesujące.

Wybierając dekoracyjne poszewki na poduszki, warto pamiętać, że bardzo ważne jest ich umiejętne łączenie. Na sofie mogą znaleźć się cztery poduszki w tym samym kolorze. Warto jednak postawić na zróżnicowane rozwiązania. Dwie poduszki mogą być wykonane z gładkiej tkaniny, a dwie z wzorzystej. Ta niewielka zmiana wprowadzi ożywienie do wnętrza.

Wybierając Poszewki dekoracyjne na poduszki, koniecznie trzeba pamiętać, że muszą one mieć wspólny element z resztą wystroju. Zasłony, dekoracyjne bibeloty czy dywan powinny być w tym samym kolorze, dzięki temu salon stanie się miejscem harmonijnym i spójnym.

Ile poduszek powinno być na sofie?

Wybierając eleganckie poduszki dekoracyjne należy pamiętać, że ich ilość uzależniona jest od wielkości sofy. Warto wybrać tyle poduszek, by nie trzeba było ich zdejmować za każdym razem, gdy mamy ochotę posiedzieć na sofie.

Na niewielkiej, trzyosobowej sofie można umieścić trzy poduszki dekoracyjne. Dwie poszewki dekoracyjne na poduszki położone skrajnie powinny być w tym samym kolorze, trzecia może być kontrastowa. Warto również dołączyć poduszkę, która ma interesujący wzór.

Na dużym narożniku może być ich nawet sześć. Warto postawić na kontrastowe rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że poszewki dekoracyjne na poduszki muszą mieć wspólny element, który będzie je łączył. Może to być rodzaj materiału lub faktura.

Dekoracyjne poszewki na poduszki wprowadzą do wnętrza element nowości. Warto pamiętać, że możliwości aranżacyjne są naprawdę duże. Wiele zależy od naszej wyobraźni i wyczucia stylu. Warto jednak pobawić się kolorem, wzorem oraz faktura, by stosunkowo małym kosztem zmienić swój dom.