Kołdry na zimę – wybór sprawdzonych rozwiązań

kołdry zimowe

Ciepła, wytrzymała i przyjemna w dotyku kołdra to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia sypialni. Podczas zakupu kołdry na zimę warto mieć na uwadze między innymi rozmiar, rodzaj wypełnienia oraz gramaturę poszczególnych rozwiązań.

Wybór gramatury kołdry – o czym pamiętać?

Wybór sprawdzonej kołdry na zimę może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas zakupu warto mieć na uwadze kilka istotnych czynników takich jak gramatura, wypełnienie czy rodzaj zastosowanego pokrycia.

Warto pamiętać o tym, że kołdry zimowe, aby zapewniać skuteczną ochronę przed zimnem, powinny posiadać wypełnienia o odpowiedniej gramaturze. W przypadku typowych kołder na zimę najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup wypełnienia o gramaturze od 1000 do około 1800 g. Osoby poszukujące uniwersalnych kołder całorocznych powinny zdecydować się natomiast na wybór modeli o gramaturze od 750 do 1500 g.

Wypełnienia kołdry zimowej – jakie wybrać?

Kolejnym istotnym czynnikiem podczas wyboru sprawdzonej kołdry zimowej okaże się rodzaj zastosowanego wypełnienia – na rynku można znaleźć między innymi kołdry zaopatrzone w wypełnienia puchowe, jedwabne, silikonowe czy wełniane. Warto pamiętać o tym, że wypełnienie kołdry ma ogromny wpływ na zapewnienie odpowiedniego poziomu termoizolacji.

W przypadku kołder zimowych najlepiej sprawdzą się modele z wypełnieniem z gęsiego puchu – nie można zapominać o tym, że wypełnienie tego typu zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza oraz ułatwi odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Podczas długich, zimowych nocy doskonale sprawdzą się także kołdry wykonane z naturalnej wełny. W przypadku osób ze skłonnością do uczuleń i alergii dobrym wyborem okażą się natomiast wytrzymałe kołdry poliestrowe oraz lekkie kołdry wykonane z silikonu.

Pokrycie bawełniane czy jedwabne – które wybrać?

Podczas wyboru kołdry koniecznie należy pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego rodzaju pokrycia. Jedną z najlepszych opcji może okazać się w tym wypadku zakup poszewek wykonanych z wysokiej jakości bawełny – dobra gatunkowo bawełna jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale chroni również przed przegrzaniem, poza tym usprawnia także odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

W przypadku osób ze skłonnością do alergii najlepszym wyborem okażą się natomiast pokrycia wykonane z jedwabiu – warto pamiętać o tym, że tkaniny tego typu charakteryzują się lekkością oraz antystatycznością, są również niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Kołdry zimowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl