Wyjazd z psem nad morze – czy warto?

Wyjazd nad morze z psem może być wyjątkowym przeżyciem zarówno dla nas, jak i dla naszego czworonoga. Warunkiem jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca i dobre przygotowanie.

Kiedy możemy rozważyć wyjazd z psem nad morze?

To czy wakacje z psem nad morzem będą dobrym pomysłem zależy od wielu czynników. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę charakter i stan zdrowia naszego pupila. Jeżeli mieszkamy daleko, zastanówmy się jak nasz zwierzak zniesie długą podróż.

Zdecydowanie łatwiej będzie nam wyruszyć w podróż z czworonogiem, jeżeli mamy swój własny samochód. Do auta zapakujemy wszystkie rzeczy, których nasz pies może potrzebować na wyjeździe. Pupil będzie czuł się zdecydowanie pewniej w nowym miejscu, jeżeli będzie miał swoje zabawki, kocyk i legowisko. Powinniśmy zabrać także odpowiednią ilość karmy.

Domki nad morzem z psem – jak szukać?

Domki nad morzem to o wiele lepsze miejsce na wakacje z czworonogiem niż ciasny hotel. W hotelu nasz zwierzak może przeszkadzać innym gościom. Co więcej pies również może być zestresowany obecnością obcych osób.

Najwięcej propozycji zakwaterowania ze zwierzakiem znajdziemy na portalach dla właścicieli zwierząt. Niektóre z nich posiadają własną bazę hotelową wyłącznie z miejscami, które akceptują psy. Pamiętajmy, żeby zacząć poszukiwania odpowiednio wcześniej, gdyż możemy mieć pewność, że nie tylko my będziemy mieć ochotę na wyjazd z naszym pupilem nad morze.

Koszt wakacji z psem

Koszt wakacji nad morzem z psem zależy od wielu czynników. Zdecydowanie najwięcej zapłacimy, gdy wybierzemy się nad morze w sezonie. Latem polskie morze oblegane jest przez setki tysięcy turystów. Należy zdawać sobie sprawę, że w niektórych miejscach będziemy musieli zapłacić nie tylko za domek, ale również dodatkowo za psa. Część właścicieli może oczekiwać od nas wpłacenia kaucji.

Dodatkowym kosztem wakacji z psem będzie przejazd. W pociągach musimy wykupić bilet dla psa. Jeżeli jedziemy samochodem, musimy dowiedzieć się ile kosztuje parking (i czy mamy możliwość zaparkowania obok naszego miejsca zakwaterowania).