Najlepsze podłogi do domu

Podłoga jest jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym elementem wnętrza pomieszczenia. W oczywisty sposób jako pierwsza rzuca się w oczy tuż zaraz po wejściu do domu. Jest jakby podstawą całej aranżacji. Jeszcze nie tak dawno łatwo można było wybrać odpowiednią podłogę do własnego mieszkania, ale ciągle zmieniające się trendy dają nowe możliwości.

Podłogi domowe

Czy Podłogi do domu powinny być dopasowane do wnętrza, czy powinny być jednak takie same w całym mieszkaniu? To najczęstszy dylemat, z jakim spotykają się osoby aranżujące wnętrze swojego domu. Z pewnością nie ma tutaj prostego wyboru, ani uniwersalnej odpowiedzi. Przede wszystkim wyboru można dokonać na podstawie stylu, jaki został wybrany w każdym pokoju. Jeśli chodzi o klasyczne aranżacje, to w tym przypadku nie będzie problemu, ponieważ można dopasować do nich każdy rodzaj podłogi. W tej sytuacji najlepszym wyborem będzie uniwersalna podłoga pasująca zarówno do sypialni, przedpokoju, jak i kuchni.

Jednak niektóre domy posiadają tak zwany styl pałacowy. Jest on sam w sobie bardzo trudny w aranżacji, a kwestia podłogi może okazać się dużym wyzwaniem. Zanim dokonamy wyboru warto zastanowić się, czy chcemy dopasować podłogę do wnętrza, czy może ma być taka sama w całym domu. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepszym wyborem, ponieważ znacznie łatwiej jest wtedy dopasować styl całego mieszkania.

Wybór podłogi do domu

Wybór podłóg do wnętrza domu nie jest łatwy i wymaga wnikliwego podejścia do tematu, zanim zostanie dokonany ich zakup.

Podłogę do domu można wykończyć np. płytkami ceramicznymi. Jest to obok drewna najbardziej tradycyjny materiał do wykończenia podłóg. Płytki tego typu muszą przede wszystkim podsiadać odpowiednią klasę ścieralności. Ponadto muszą być antypoślizgowe i mrozoodporne.

Jeżeli chodzi o płytki gresowe, to są one znacznie wytrzymalsze od płytek ceramicznych. Dzięki swojej twardości nie są podatne na zarysowania.

Jeśli szukamy taniego rozwiązania, to idealnym wyborem będą panele laminowane. Jednakże trzeba się liczyć z tym, że nie są zbyt trwałe.

Do podłóg domowych drewnianych chyba wszyscy mamy słabość. To za sprawą parkietu czujemy się w domu przytulnie, a dobrze położony i właściwie zadbany przetrwa niejedno pokolenie.

Wybór podłogi nie jest prostym zadaniem, lecz dobrze dobrany do reszty aranżacji mieszkania sprawi, że chętnie będziemy wracać do domu.