Najlepszy typ wypełnienia dla pościeli dziecięcej

Za jakość i ogólną użyteczność każdej pościeli dla dzieci w dużej mierze odpowie jej typ wypełnienia. Trzeba go sprawdzić. Dobre wypełnienie to wypełnienie bezpieczne, wykonane z tworzywa optymalnego dla skóry delikatnej i wrażliwej. Wbrew pozorom materiałów o tych cechach jest na rynku całkiem sporo.

Właściwości klasycznego pierza

Pierwszy wariant do wyboru to pierze naturalne. Opcja klasyczna, wręcz tradycyjna, z której na pewno sam już kiedyś korzystałeś. Pościel dla dzieci wykonana z pierza naturalnego kojarzy się z grubymi warstwami przytulnego puchu, które są w stanie otulić i ogrzać skórę nawet podczas bardzo chłodnych nocy.

Taka pościel nie będzie jednak uniwersalnym wyborem. Latem czy wiosną dziecku może być pod nią zbyt gorąco. Pierzasta pościel sprawdzi się najprawdopodobniej wyłącznie podczas zimy. Pamiętaj też, by jeszcze przed jej zakupem upewnić się, że maluch nie jest uczulony na pióra, bo to niestety często się zdarza, a w takim wypadku naturalne pierze będzie dla niego niewskazane.

Właściwości wełny

Alternatywą dla pierza jest wełna. To drugi popularny typ wypełnienia, często występujący właśnie w pościelach dla dzieci. Wełna jest materiałem, który równie dobrze jak naturalne pierze zatrzymuje ciepło, jednakże dzięki temu, że jest cieńsza, staje się również bardziej wygodna i komfortowa dla skóry. Dodatkową zaletą jest to, że zapewnia ona świetną wentylację i pozwala skórze dziecka swobodnie oddychać.

Minus? Wełna podobnie jak pierze też czasem uczula, tak więc raczej nie powinno się jej stosować u alergików. Jeżeli twoje dziecko źle reaguje na kontakt z naturalnymi tkaninami, zaproponuj mu coś syntetycznego.

Wypełnienia wykonane z włókien syntetycznych

Tak naprawdę w większości przypadków najlepszą pościelą dla dzieci okaże się ta wypełniona włóknem syntetycznym. Bo nie zawsze materiały naturalne są lepsze od tych wykonywanych sztucznie. Syntetyki tworzy się teraz tak, by przyjmowały właściwości antyalergiczne.

Pościel dla dzieci wykonana z włókna syntetycznego okaże się więc bezpieczna dla każdego szkraba. Zapewni świetną ochronę przed bakteriami, roztoczami i innymi zanieczyszczeniami. Zagwarantuje też przyjemne ciepło w nocy i optymalną wentylację.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.